Béčka zabrala, získala záchranářské body

Pelhřimovsko – Sestupem ohrožené týmy ve fotbalové I. B třídě bodují. Humpolec B dokázal vyhrát v Horní Cerekvi, Černovice přivezly body z Lučice, Košetice z Lípy, Pacov remizoval v Leštině.

22.4.2013

Fotbalisté Humpolce B na jaře válí. Body odvezli i z Horní Cerekve. Foto: Deník/Kamil Vaněk

Radost z toho nemá poslední Budíkov, který po prohře v Novém Rychnově svou bodovou bilanci nevylepšil.

H. CEREKEV – HUMPOLEC B 0:1
Hosté začali aktivně a 15. minuta jim ještě přihrála vítr do plachet. Šetek musel rodící se vyloženou šanci Humpolce řešit za cenu faulu a uviděl červenou kartu. Při následném trestném kopu se vytáhl brankář Soukup. Hra se pak vyrovnávala, bojovní domácí do přestávky zazdili tři slibné střelecké příležitosti. V 50. minutě jásali hosté. Trestný kop ze třiceti metrů a ještě z ostrého úhlu vypadal na první pohled nevinně, ale Beránkův pokus po zemi si našel cestu do sítě. Následoval tlak Horní Cerekve, ovšem vyrovnání zamezily buď výborný brankář Brávek nebo nemohoucnost domácích střelců.
Gól: 50. Beránek. Rozhodčí: Burian. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (15. Šetek). Diváci: 80. Poločas: 0:0. Horní Cerekev: Soukup – Šetek, Staněk (73. J. Chadim), Suchý, L. Chadim, Vondráček, Duba, Kůta, Brada, Koten (46. Loukota), Růžek. Humpolec B: Brávek – Hájek, Doležal (66. Žatečka), Pícha, Beránek, Málek, Šilpoch, Skryja (80. Tomovič), Bláha, Štěpán. ⋌(skp)

N. RYCHNOV – BUDÍKOV 3:1
Domácí začali aktivně a brzy se chopili vedení zásluhou proměněné penalty O. Kratochvíla. Po dvaceti minutách Budíkov vyrovnal, když proměněnou penaltou potrestal faul na sebe Kavka. Po obrátce šli opět rychle do vedení Rychnovští, když skóroval Loskot, Budíkov do konce bojoval, ale všechny jeho šance zůstaly neproměněné.
Góly: 3. a 90. O. Kratochvíl (první PK), 46. Loskot –  23. L. Kavka (PK). Rozhodčí: J. Nechvátal. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Nový Rychnov: T. Faltýnek – Parkan, Loskot (67. Koubek), Březina, Ehl, Martínek, O. Kratochvíl, Paclík, Hájek (46. Mugrauer), M. Faltýnek, Švec. Budíkov: Bláha – Moravec, Haman (71. Bárta), Krečmar, P. Kavka, Žáček, Wallish, Smereka, Trecha (81. T. Bláha), Zour, L. Kavka. ⋌(chl)

LEŠTINA – PACOV B 1:1
Začátek utkání patřil domácím, kteří si vypracovali zásluhou Bárty a Sobka dvě velké příležitosti. Po čtvrthodině hry udeřili hosté, které poslal do vedení Vlach. Od té doby se hrálo jen na branku Pacova, který bránil často s devíti hráči. Zaslouženého vyrovnání se Leština dočkala v 74. minutě, bod trefil Piskač. Narůstající tlak už domácí ke vstřelení vítězného gólu nevyužili.
Góly: 74. Piskač – 15. Vlach. Rozhodčí: Bělovský. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Pacov B: Čech – Vlk (60. Vítámvás), Praveček, Miskai, Pavelec, Z. Rybčák, Kuran, Mařinec (83. Starka), L. Rybčák, Gavrecký (67. Šauer), Vlach.

LÍPA – KOŠETICE 2:3
Domácí hned ve 12. minutě ujali vedení, po křídelní akci se trefil Havel. Jenže poté úplně vyklidli pole a přenechali hru na soupeři. A to se jim vymstilo. Nejprve ve 23. minutě Košetice vyrovnaly a poté se z penalty trefil Mazanec. Do kabin se tak šlo za vedení hostujícího celku, který měl i početní výhodu. Předčasně pod sprchy se po červené kartě
Po změně stran se sice Lípa i v deseti tlačila do zakončení, ale neprosadila se. Paradoxně pak z ojedinělého brejku inkasovala na 1:3. A do konce utkání už jen stačila snížit na rozdíl jedné branky.
Góly: 12. Havel, 87. Hrdlička – 23. Kadlec, 36. Mazanec (PK), 73. vlastní. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (44. Starý). Diváci: 80. Poločas: 1:2. Košetice: Holan – Kos (32. Lhota), Bystričan, T. Vejsada, Kadlec, Mazanec, Jíša, Suk, A. Vejsada, Machovec, Vlk.

LUČICE – ČERNOVICE 1:2
Ve vyrovnaném utkání se podstatné věci odehrály po přestávce. Nejdříve  poslal Lučici do vedení Pecha, ale domácí se radovali z vedení pouze minutu, když Kubů vyrovnal na 1:1. V 58. minutě se do míče opřel P. Maštalíř a jeho střela se zastavila až v síti. Domácí mohli vyrovnat v závěru, kdy si vypracovali dvě šance, ale gól z nich nedali.
Góly: 47. Pecha – 48. Kubů, 58. P. Maštalíř. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Černovice: Ramovič – Kohout, Scheufler, Pěnka, Novák (88. Krejčí), Kubů Kučera (70. Hadrava), Šefčík, D. Maštalíř, P. Maštalíř, Bíro.

22.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Režisér Marek Najbrt natáčí v prostoru hradu v Ledči nad Sázavou filmovou pohádku Čertí brko.
25

Hrad v Ledči obsadili filmaři. Natáčejí pohádku Čertí brko

Fotbalisté Nového Rychnova vybojovali první bod, když doma remizovali s celkem Habrů. Pro hosty to byla první bodová ztráta v sezoně.

Nováček má první bod, remizoval s Habry

Počátky srážely chyby v defenzívě, ale šest gólů vše vynahradilo

Pelhřimovsko – Rezerva fotbalistů Žirovnice nastřílela Budíkovu šest gólů a posunula se na špici tabulky Poutník ligy. Zaujaly dvě překvapivé remízy. Pelhřimovský Maraton nedokázal udolat Červenou Řečici, jen bod si z Lukavce odvezla Horní Cerekev.

Střelci Pacova a Kamenice selhali, na hřišti soupeře uspěla pouze Žirovnice

Pelhřimovsko – Fotbalisté Žirovnice se svým fanouškům omluvili za týden starý debakl na vlastním hřišti. Po dobrém a hlavně takticky zralém výkonu vyhráli v Třešti.

Čtyři góly Štěpána nestačily, béčko Plačkova přišlo o vítězství v závěru

Pelhřimovsko – Střelecké manévry nabídl zápas prvního kola IV. třídy mezi Plačkovem B a Novou Cerekví. Po čtyřech trefách Štěpána sahali po vítězství domácí fotbalisté, Nová Cerekev ale v samém závěru vyrovnala. Podobný scénář mělo i utkání v Častrově, tam naopak v hodině dvanácté srovnávali domácí. Body z hřiště soupeře vezla Vyskytná, které se povedlo vyhrát v Jiřicích.

Božejov bral v Hořepníku body a ukázal i gesto fair play

Pelhřimovsko – Bezpochyby největší událostí úvodního kola III. třídy je divoká přestřelka v Petrovicích. Fotbalisté Horní Vsi překonali domácího brankáře jedenáctkrát.