Nováček z Košetic získal první bod

Pelhřimovsko – Okresní derby v rámci I. B třídy skončilo remízou. Fotbalisté Košetic ve svém prvním zápase po postupu z okresního přeboru hráli 2:2 v Černovicích.

8.8.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Kamil Vaněk

Nejlepší začátek měla Horní Cerekev, která doslova smetla rezervu Chotěboře. Naopak prohrami na svých hřištích začali na jaře úspěšné týmy Budíkova a Kamenice.

H. CEREKEV – CHOTĚBOŘ B 5:0

Horní Cerekev hrou neoslnila, výše výhry je lichotivá. Domácí měli problémy se sestavou, když jim chyběli čtyři hráči základu, ale i hosté nebyli kompletní. Chotěboř hodně omladila sestavu a doplatila na nezkušenost. Hornocerekvičtí měli přece jen navrch a dařilo se jim střelecky.„Rozhodly branky v prvním poločase, tím jsme poslali soupeře do kolen. Chtěl bych pochválit Švece a Růžka, kteří měli na našem vítězství velký podíl,“ uvedl trenér Horní Cerekve Jiří Mezera.
Góly: 25. a 70. Zelenka, 37. a 63. Růžek, 46. Jan Plachý. Rozhodčí: Burza. ŽK: 1:0. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Horní Cerekev: Soukup – Šetek, Jan Plachý, Švec, Koubek, Zelenka, Kůta, Cimler (65. Loukota), Jaroslav Plachý (60. Staněk), Růžek, L. Suchý (20. Koten).

BUDÍKOV – LÍPA 2:3
Ve vyrovnaném a důrazně hraném utkání začali lépe hosté z Lípy. Po přímém kopu se hlavou prosadil Hrdlička, který dokázal potrestat chyby domácí obrany ještě dvakrát. Budíkov se sice snažil, ale dokázal jen zásluhou Pokorného korigoval. Ten po přestávce se štěstím vstřelil kontaktní gól a zadělal na drama. Budíkov v závěru soupeře přitlačil, ale vyrovnat nedokázal.
Góly: 23. a 66. Pokorný – 4., 22. a 34. Hrdlička. Rozhodčí: Ondráček. ŽK: 3:2. Diváci: 70. Poločas: 1:3. Budíkov: M. Bláha – Vodrážka, Haman (57. Trecha), M. Zet, Pokorný (75. O. Zet), Wallisch, Žáček, Langr, Mlsna (46. Janák), Grant, Hartman.

KAMENICE N. L. – KOŽLÍ 1:3
Domácím chyběl v obraně zraněný Novák a bylo to znát. Slovan všechny branky inkasoval po chybách. Přesto mohli první skórovat Kameničtí, ale Tesař svou šanci ve 13. minutě nevyužil. V 17. minutě chybovala obrana domácích poprvé, hosté ještě gólem netrestali. Útoky se přelévaly z jedné strany na druhou, ve 36. minutě nastřelili domácí po trestném kopu tyč. Pak už do konce poločasu hrozilo jen Kožlí. Dvakrát se sice vytáhl Votápek, ale ten přece jen kapituloval. Ve 43. minutě zakončil pohlednou akci hostů Šimek. Hned po přestávce zasadil druhý úder Kamenici Trpišovský, a i když po hodině hry R. Pelc tvrdou střelou k tyči snížil, obrat v zápase se nekonal. Zasloužené vítězství Kožlí pečetil po pěkné fotbalové akci Voplakal.
Góly: 62. R. Pelc – 43. Šimek, 49. Trpišovský, 77. Voplakal. Rozhodčí: Mareš. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Kamenice nad Lipou: Votápek – J. Strašík, Koukal, D. Pelc (46. P. Macháček), M. Strašík, R. Pelc, P. Zahradník, Hadač, Kušta (80. Růžička), Tesař, Kašparec (59. Plášil).

ČERNOVICE – KOŠETICE 2:2
Obě mužstva se snažila v okresním derby zaskočit soupeře kombinační hrou, kluzký terén byl však proti. Mírnou převahu v poli měli domácí, kteří šli také zásluhou Míky do vedení. Dlouho se však neradovali, neboť ve 14. minutě Vošahlík neudržel mokrý míč po předchozím nápřahu Sovky. O tři minuty později dostal A. Vejsada nováčka soutěže dokonce do vedení, když proměnil pokutový kop. Ihned po změně stran se střelecky prosadil opět Míka. Černovičtí nedokázali využít vyloučení brankáře Košetic Holana za faul v souboji o míč. Z plichty mají určitě větší radost snaživí hosté.
Góly: 6. a 47. J. Míka – 14. Sovka, 17. A. Vejsada (PK). Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 4:5. ČK: 0:1 (76. Holan). Diváci: 90. Poločas: 1:2. Černovice: Vošahlík – Bíro, Kohout (85. Jůn), Pěnka, Š. Paclík, T. Paclík, Hadrava, J. Míka, Scheufler (78. D. Maštalíř), Novák (53. Kubů), Stark. Košetice: Holan – A. Vejsada, Kubů, T. Vejsada, Fenár, Kadlec (90. P. Bystričan), S. Bystričan, Suk, Sovka, Mareš, Vlk.

LUKA N. J. – PACOV B 1:1
Vyrovnaný první poločas přinesl zajímavý moment ve svém závěru. Hrdlička hlavičkoval do tyče, od níž se míč odrazil přes celou branku zpět do hřiště. Po přestávce ve chvíli, kdy domácí získávali územní převahu, přišla chyba v defenzívě a hosté po několika dorážkách otevřeli zásluhou pohotového Zíky skóre. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Domácímu kouči Votavovi totiž vyšlo střídání. Po dvou minutách na hřišti se mu odvděčil za důvěru Miroslav Hintnaus, kterému ideálně přihrál Hrdlička. Do konce zápasu se hrál útočný fotbal, ale gól už nepadl, takže se soupeři rozešli se spravedlivou remízou.
Góly: 73. M. Hintnaus - 64. Zíka. Rozhodčí: Příkazský. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas 0:0. Pacov B: Jíša – Praveček, Mařinec, Zíka, Pavelec, Podolský, L. Rybčák, Kuran, Z. Rybčák, Přibyl, Jan Vlach (90. Jakub Vlach).

REPORTÉŘI DENÍKU

8.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Stonařovská palírna má práci už od července. Pálí zde všechno možné, nejvíce však jablka, švestky, meruňky, hrušky a třešně. Pokud se ovšem urodí.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Z Třebíče vezli body. Obrat přišel po přestávce

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.