Ti po nedávné prohře s Horní Cerekví (0:6) zdolali Třešť 4:2.

Speřice se věnovaly spíše společenským záležitostem. „Pavel Svoboda (dlouholetý činovník klubu – pozn. aut.) slavil padesátiny, takže jsme sehráli jen tréninkové utkání, pro které jsme tým rozdělili na dvě skupiny,“ uvedl trenér Pavel Žatečka. Rezerva Humpolce se zatím spíše jen formuje. Drtivá část hráčů, kteří připadají v úvahu pro zařazení do jejího kádru, se připravuje s prvním týmem.

PELHŘIMOV B – TŘEŠŤ 4:2

Vyrovnaný první poločas byl na šance chudý. Po dvou příležitostech Třeště se skóre měnilo na druhé straně. Papež ideálně uvolnil Hložka, který v samém závěru poločasu dostal přízemní střelou k pravé tyči domácí do vedení.

Druhá část byla na branky podstatně štědřejší. V jejím úvodu zahrál Hovorka roh a hostující M. Krejčí si dal hlavou ukázkového vlastence. O deset minut později se po dalším rohu prosadil hlavou opět Hložek. Poté se dostali ke slovu i hosté. Nejdříve výstavní šibenicí překonal Dvořáka Trnka a o chvíli později s přehledem snížil z penalty Krejčí. Skóre zápasu uzavřel sváteční střelec juniorky Marek Blažek. V 75. minutě si naběhl na přesný Hovorkův centr a míč zkušeně zatočil hlavou za bezmocného gólmana hostů.

„Když se ještě vrátím k prvnímu přípravnému zápasu s Horní Cerekví, tak ten se nám hrubě nepovedl, navíc soupeř zahrál skvěle. Přál bych mu, aby se mu takhle dařilo v soutěži. V utkání proti Třešti už byl náš výkon o poznání lepší, byl vidět posun v obranné činnosti i kombinaci. Nějaké chyby jsme udělali, ale dá se říci, že jsem byl spokojen,“ prohlásil trenér Pelhřimova Jiří Cerhan.

Branky: 44. a 57. M. Hložek, 48. vlastní, 75. Blažek – 62. Trnka, 68. (PK) Krejčí. Poločas: 1:0. Pelhřimov B: Dvořák – Razima, Blažek, Šereda, T. Máca – R. Hejda, Hovorka, Zabloudil, Čmucha – Hrnčíř, Papež. Střídali: M. Hložek, Jiří Kmoch, Vácha.