Černovice výhrou ve Ždírci pomohly sestupem ohroženým týmům

Pelhřimovsko – Kus práce pro záchranu I. B třídy udělali ve 23. kole fotbalisté z Pelhřimovska.

6.6.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Lukavec doma porazil taktéž v sestupových vodách namočenou Chotěboř B, o pendly z prvního týmu posílený Pacov B si poradil s Kamenicí nad Lipou.

H. CEREKEV – LUKA 1:1

První poločas patřil hostům, na domácích se hodně projevily problémy se sestavou. Luka se dobře pohybovala i kombinovala, hrálo se tedy častěji před brankou Horní Cerekve. V 16. minutě se měnilo skóre, když si centr do vlastní sítě srazil Mezera. Luka pak ze své převahy už nic nevytěžila. Po přestávce se hra vyrovnala. Domácí v závěru prokázali velkou vůli a bojovnost, takže nakonec se radovali z remízy. Po sólu a centru Kůty se zblízka trefil Zelenka.
Góly: 85. Zelenka – 16. vlastní. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 3:0. Diváci: 70. Poločas: 0:1. H. Cerekev: Soukup – Šetek, Staněk, J. Plachý, Zelenka, Kůta, Cimler, Havel, Růžek, Martínek (30. Chadim), Mezera. ⋌ (mez)

ŽDÍREC B – ČERNOVICE 0:4
Do první šance zápasu se dostal ždírecký Klimeš, ale jeho pokus gólman Vošahlík zlikvidoval. Hosté byli úspěšní hned z protiútoku, kdy se prosadil Kubů. Ždíreckým fotbalistům se hra vůbec nedařila. Po přestávce už diktovali tempo zápasu hráči Černovic. Na rozdíl dvou gólů zvyšoval T. Paclík. Potom domácímu obránci zachytil rozehrávku P. Maštalíř a bylo to 0:3. O pět minut později fauloval domácí brankář Tomášek, viděl žlutou kartu a pokutový kop proměnil Bohuslavický. „Podali jsme katastrofální výkon, který s bojem o záchranu nemá nic společného,“ nebral si servítky ždírecký trenér Veselský.
Góly: 10. Kubů, 61. T. Paclík, 66. P. Maštalíř, 71. Bohuslavický. Rozhodčí: Slíž, ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Černovice: Vošahlík – Bíro, Pěnka (50. Kohout), Bohuslavický, Kubů (30. D. Maštalíř), Š. Paclík, Ševčík, T. Paclík, P. Maštalíř, Scheufler, Stark. ⋌(ves)

LUKAVEC – CHOTĚBOŘ B 4:1
Domácí začali jeden z klíčových zápasů o záchranu dobře, za čtvrt hodiny získali dvoubrankové vedení. Urban se prosadil po centru hlavou, Novák těžil z pěkné kombinace středem hřiště. Hosté se ale nevzdali, využili chyby obrany Startu a v 16. minutě Rakušan snížil. Lukavec to vyvedlo z tempa a až do konce poločasu byla místo fotbalu k vidění nakopávaná. Po přestávce už domácí ovládli hřiště. Byli důrazní hlavně v napadání rozehrávky soupeře, tak se zrodily góly France a Nováka. Hosté v závěru už nestačili a mohli prohrát i vyšším rozdílem. Zeman však trefil tyč, Novák a Urban své šance využít nedokázali.
Góly: 15. a 61. Novák, 7. Urban, 57. Franc – 16. Rakušan. Rozhodčí: Veselý. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 2:1. Lukavec: Kadlec – Slabý, L. Čáp (37. Maršík), Dražďák, Franc, Novák, Urban, Voženílek (77. Kott), Hanzlík, Daitl, D. Čáp (69. Zeman). ⋌ (chr)

PACOV B – KAMENICE 3:1
Sestupem ohrožený Pacov svou sestavu vyšperkoval o hráče prvního týmu a i za přispění Kamenice byl k vidění velice kvalitní zápas. Hosté se mohli dostat do vedení ve 35. minutě, ale pokazil jim radost Jíša. Na druhé straně měl velkou příležitost Svoboda, ovšem tváří v tvář Votápkovi neuspěl. Po přestávce se hrálo v režii domácích. Ty dostal v 63. minutě do vedení Šlechta z trestného kopu, na 2:0 zvýšil po samostatném úniku Svoboda. Hosté ještě po dorážce střídajícího Hadače vykřesali naději, ale výsledek po centru Svobody podtrhl Gavrecký.
Góly: 63. Šlechta, 75. Svoboda, 82. Gavrecký – 79. Hadač. Rozhodčí: Petr st. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Pacov B: Jíša – Pavelec, Zíka, Čech, Bártů, Vysiblo (42. Svoboda), Jakub Vlach, Kostroun, Šlechta (79. Gavrecký), Přibyl, Zich (62. Krejča). Kamenice: Votápek – J. Strašík, Novák, Kubiska, P. Zahradník, Kušta, Šuranský, Pelc, M. Strašík (72. Hadač), Tesař, T. Zahradník. ⋌(tej)

6.6.2011 VSTUP DO DISKUSE

Zatáčka vynesla motorkáře do příkopu

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.