Horní Ves záchranu nevzdává, vyhrála podruhé

Pelhřimovsko – Fotbalisté Košetic se sice hodně natrápili na vítězství nad Žirovem, ale i tak mohou mít úsměv na tváři. Jejich největší konkurent v boji o postup z Poutník ligy opět tratil. Nový Rychnov doma jen remizoval s Červenou Řečicí.

26.4.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Hohn

VYSKYTNÁ – ŽIROVNICE B 4:3
Vyskytná konečně doma předvedla bojovný výkon, který se velké divácké návštěvě musel líbit. V prvním poločase Žirovnici nepustila do hry a vytvořila si dvoubrankové vedení, navíc ještě velké šance Slavíka a Krejčího zůstaly neproměněny. Ve druhé půli nabídl domácí gólman hostům pokutový kop, poté Camrda skóre vyronal, ale Vyskytenští zabojovali a přidali další dvě krásné branky zásluhou Součka a Slavíka.
Góly: 28. Vácha, 39. (PK) Budík, 70. Souček, 75. Slavík – 48. a 82. (oba PK) Semotán, 60. Camrda. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Vyskytná: Drahný – Roubíček, Fíla, Vondrák, Budík, Bezděkovský, Valenta, Vácha, Krejčí (81. Kucian), Souček, Slavík. Žirovnice B: M. Metlička – Dýnek, P. Doležal, Mach, Kešner, Semotán, Camrda, Jurík, J. Metlička (85. Smrčka), O. Doležal.

HOŘEPNÍK – BOŽEJOV 5:2
Domácí hráli díky nezodpovědnosti některých hráčů celý první poločas v deseti. V poslední dvacetiminutovce, kdy se lámal chléb, však prokázali větší fotbalový um i střeleckou pohotovost.
Góly: 5. a 84. T. Dlouhý, 60. a 80. Jelínek, 86. Petrů – 10. Havlík, 69. Svoboda. Rozhodčí: Chmel. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Hořepník: Kalivoda – Popelka, Petrák, Dalík, Zeman, Petrů, T. Dlouhý, Kos, Jelínek, Moravec, P. Joneš. Božejov: Mach – Pejcl, Goldman, Kocián, Pelíšek, Vacek, Svoboda, Kumžák, Kopejtko, Smejkal (81. Hák), Havlík.

KOŠETICE – ŽIROV
V prvním poločase domácí zahodili hned sedm vyložených šancí, trefovali brankovou konstrukci nebo mířili vedle. Po změně stran trápení pokračovalo, hostům se čtyři minuty před koncem povedlo vyrovnat na 2:2. Naštěstí pro Košetice vzal osud utkání do svých rukou Kubů a rozhodl o vítězství favorita.
Góly: 50. a 87. Kubů, 13. T. Vejsada – 42. Samec, 86. Hamalčík. Rozhodčí: Kopecký. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Košetice: Čech – Mazanec, Suk, S. Bystričan, Kadlec (78. Vodrážka), A. Vejsada, Běloch, Mareš (83. P. Bystričan), T. Vejsada, Sovka (67. Šoula), Kubů. Žirov: Zrutský (52. Haruda) – Bělík, Hamalčík, J. Jonáš, Marek, Samec (73. Bratrů), L. Jonáš, Kratochvíl, Morava, Kubát, Nebesař.

PLAČKOV – JIŘICE 1:3
Vyrovnané utkání v začátku nevypadalo pro domácí špatně, sice prohrávali už od 11. minuty, ale brzy vyrovnal Vaňous a další šanci vzápětí zahodil Krtochvíl, když netrefil prázdnou branku. Poté udeřilo na druhé straně a domácí začali tápat v koncovce. Vítězství hostů tak pečetil Hájek.
Góly: 19. Vaňous - 11. (PK) a 56. Hájek, 31. Jůzl. Rozhodčí: Gaupmann. ŽK: 2:6. Diváci: 120. Poločas: 1:2. Plačkov: Havel – Tománek, Jančička, Ehrlich, Němec, Vrána, Kubů (57. Novák), Trtík, Kratochvíl, Guzik, Vaňous. Jiřice: Zabloudil – Jiřík, Pavel Příhoda, Vincenc, Maršík, Jirků, Jůzl, Hložek, Tůma (69. Kovařík), Petr Příhoda (89. Langr), Hájek.

N. RYCHNOV – Č. ŘEČICE 1:1
Domácí se mohli snadno dostat do vedení, ale nebídnutý pokutový kop v 8. minutě Martin Faltýnek zahodil. Ve 32. minutě se radovali hosté, když faul na Obrance potrestal pěkným trestným kopem Vacek. Domácí se dočkali až po poločase, o vyrovnání se zasloužil M. Faltýnek, který zužitkoval kolmici od J. Kratochvíla. Konec utkání byl ve znamení skvělých zákroků Jaroše, který zajistil hostům bod.
Góly: 63. M. Faltýnek – 32. Vacek. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (89. Gaupmann). Diváci: 40. Poločas: 0:1. Nový Rychnov: T. Faltýnek – Parkan, J. Kratochvíl, Březina, M. Faltýnek, Koubek, Zeman (87. Římal), Hájek, O. Kratochvíl, Norek (27. Borysyuk). Č. Řečice: Jaroš – Popovič, Bečka, Plášil, Vacek (67. Košťál), Dýnek, Gaupmann, Chvalkovský, Nohejl, Obranec (87. Chaloupecký), Bous.

HORNÍ VES – POČÁTKY 2:1
První poločas nabídl vyrovnanou partii bez větších šancí na obou stranách. Druhou půli začali domácí lépe, dvakrát se prosadili a měli mírnou převahu. Počátky sice snížily, ale na bodový zisk i kvůli vyloučení Dušana Dedery nedosáhly.
Góly: 52. Jírů, 57. Brada – 74. T. Dedera. Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (68. D. Dedera). Diváci: 60. Poločas: 0:0. Horní Ves: Kaňkovský – Bělohlávek (80. Farka), Jasánek, Kantor, Nováček, David, Brada, Glejtek (46. Průcha), Fous, Vratišovský, Vácha (46. Jírů). Počátky: Soukup – Doskočil (76. Lehejček), Burza, Ištok, P. Zadák (59. Z. Zdeněk), Kopečný, D. Dedera, Kozelek, T. Dedera, Smejkal, Šatara.

MARATON – OBRATAŇ 1:1
Maraton si v úvodních minutách vytvořil hned několik vyložených šancí, které však nedokázal zužitkovat, což ho v závěru utkání mrzelo. Do vedení ho sice Slavík dostal, ale další branka z kopaček domácích už nepřišla. Obrataň si důrazem a proměněnou penaltou Melichara došla pro bod.
Góly: 8. Slavík – 57. (PK) Melichar. Rozhodčí: Čamra. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Maraton Pelhřimov: Veselý – Podhrázský, Beneš, Heřmánek, Vaněček, Šmíd, Vacek, Pavouk, K. Musil, Prchal, Slavík (46. Ježek). Obrataň: Vilímek – Menšík, Melichar, Krejčí, P. Čekal, Šimek (74. Holub), Pešek, Polanecký, Kalina (64. Kudrnáč), Pavel Čekal, Vlach.Poutník liga

REPORTÉŘI DENÍKU

26.4.2011

Režisér Marek Najbrt natáčí v prostoru hradu v Ledči nad Sázavou filmovou pohádku Čertí brko.
25

Hrad v Ledči obsadili filmaři. Natáčejí pohádku Čertí brko

Fotbalisté Nového Rychnova vybojovali první bod, když doma remizovali s celkem Habrů. Pro hosty to byla první bodová ztráta v sezoně.

Nováček má první bod, remizoval s Habry

Počátky srážely chyby v defenzívě, ale šest gólů vše vynahradilo

Pelhřimovsko – Rezerva fotbalistů Žirovnice nastřílela Budíkovu šest gólů a posunula se na špici tabulky Poutník ligy. Zaujaly dvě překvapivé remízy. Pelhřimovský Maraton nedokázal udolat Červenou Řečici, jen bod si z Lukavce odvezla Horní Cerekev.

Střelci Pacova a Kamenice selhali, na hřišti soupeře uspěla pouze Žirovnice

Pelhřimovsko – Fotbalisté Žirovnice se svým fanouškům omluvili za týden starý debakl na vlastním hřišti. Po dobrém a hlavně takticky zralém výkonu vyhráli v Třešti.

Čtyři góly Štěpána nestačily, béčko Plačkova přišlo o vítězství v závěru

Pelhřimovsko – Střelecké manévry nabídl zápas prvního kola IV. třídy mezi Plačkovem B a Novou Cerekví. Po čtyřech trefách Štěpána sahali po vítězství domácí fotbalisté, Nová Cerekev ale v samém závěru vyrovnala. Podobný scénář mělo i utkání v Častrově, tam naopak v hodině dvanácté srovnávali domácí. Body z hřiště soupeře vezla Vyskytná, které se povedlo vyhrát v Jiřicích.

Božejov bral v Hořepníku body a ukázal i gesto fair play

Pelhřimovsko – Bezpochyby největší událostí úvodního kola III. třídy je divoká přestřelka v Petrovicích. Fotbalisté Horní Vsi překonali domácího brankáře jedenáctkrát.