Lídr z Petrovic si hraje s ohněm, na jaře zatím nezískal ani bod

Pelhřimovsko – Pokud selhání favoritů fotbalové III. třídy v prvním jarním kole šlo považovat za náhodu, tak nyní už musíme tuto domněnku přehodnotit.

12.4.2011

Fotbalisté rezervního týmu Počátek na jaře k záchraně nesměřují. V prvním odvetném kole přenechali body Žirovu B, teď prohráli v Čejově. Foto: DENÍK/ Kamil Vaněk

Lídr z Petrovic prohrál znovu, když doma nestačil na Mnich, Senožaty přivezly jen bod z Horní Cerekve. Na špici se tak dotahují Žirov B a Čejov.

ČERNOVICE B – KOŠETICE B 2:1

V utkání průměrné úrovně se střídaly gólové šance na obou stranách, domácí byli o poznání lepším týmem. Pohnout skórem dlouho soupeři nedokázali, to se ale povedlo až před poločasem hostujícímu Čermákovi. Ve druhém dějství se hra vyrovnala, pak srovnal Novák i skóre. Tři body domácím zajistil Bohuslavický proměněním penalty.

Góly: 50. Novák, 65. (PK) Bohuslavický – 42. Čermák. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 2:1. Černovice B: Pekař – Novák, Mach (36. Holub), J. Pěnka (46. Hůlka), Bohuslavický, Tikal, Pravda, Stejskal (72. Řezáč), Vránek, Tille, Jiří Míka. Košetice B: Dufek – Pospíchal, Šoula, Filípek, Hrnčíř, Štyx, Z. Most, Bystričan, M. Kos (80. J. Most), Čermák, Lhota.

H. CEREKEV B – SENOŽATY 1:1

Vyrovnané utkání nabídlo pouze minimum šancí. Senožaty vstřelily první branku hned po osmi minutách hry, do poločasu Hornocerekvičtí vyrovnali, což bylo ze zajímavého fotbalu vše. Po změně stran už se výsledek nezměnil.

Góly: 36. L. Musil – 8. J. Mareš. Rozhodčí: Šatara. Diváci: 30. Poločas: 1:1. Horní Cerekev B: Zadák – Podařil, Petrák, Suchý, Koten, L. Musil (80. M. Ošanec), Loukota, Staněk, Chadim, Cimler, Plachý (75. O. Musil). Senožaty: Čermák – Jan Vokřál (69. Jakub Vokřál), Cibula, Satrapa, Zápotočný, L. Mareš, K. Mareš, J. Mareš, Jankůj, Schwarz, Sýs.

LUKAVEC B – ÚSTRAŠÍN 1:2

Utkání bylo oboustranně ovlivněno silným větrem. Vedení se ujali šikovnou trefou Sojáka hosté, Lukavečtí odpověděli až po změně stran. Po ruce v šestnáctce se zahrával pokutový kop, který proměnil Picek. V neurovnaném závěru se do útoku tlačili domácí, ale Soják druhým zásahem rozhodl o výsledku ve prospěch Ústrašína.

Góly: 51. (PK) Picek – 28. a 74. Soják. Rozhodčí: Přibyl. ŽK: 3:1. Diváci: 30. Poločas: 0:1. Lukavec B: Šedivý – Nekovář (46. Sezemský), Kott, Vesecký, Ludvík, Štarman, Mišoň (46. Picek), Prokop, Zeman, Vokoun, Šimek. Ústrašín: Hájek – Nechvátal, Rod, Smrčina, Seknička, Staněk (87. Příhoda), Macek, Jírů, Novák (46. Dedera), Maška, Soják.

ČEJOV – POČÁTKY B 3:0

Domácí v prvním poločase měli hodně šancí, ale ujala se až střela Čeledy z trestného kopu. Po změně stran se obraz hry nezměnil, vítězství Čejova tak pečetil dvěma zásahy Maška.

Góly: 82. a 88. Maška, 20. Čeleda. Rozhodčí: Šefčík. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Čejov: Kubát – Šlechta, L. Svoboda, Šafus (46. Tošer), Borovička (46. Neubauer), J. Svoboda, Maška, Čeleda (85. Mráček), Dvořák, Havel, Kratochvíl. Počátky B: Jiří Lehejček – Jaroslav Lehejček (65. Satrapa), M. Burza, Jirků, Herna (75. Zadák), Smrčina, Vesecký, Vichr, Jelínek, Brýna, Plášil.

ŽIROV B – V. CHYŠKA 1:0

Vítr činil problémy oběma týmům, moc pohledný fotbal to nebyl. Žirovští měli více ze hry, dostali se i do několika šancí, rozhodl však až pětadvacet minut před koncem přesnou hlavičkou Bratrů.

Gól: 75. Bratrů. Rozhodčí: Klubal. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 0:0. Žirov B: J. Jonáš – Haruda, Červený, Cvrček, Kudrna, Hána, Horák (60. Šťastný), Bratrů, Brtna (60. Dědic), Novotný, Šanda (73. Blažek). Velká Chyška: Hrubý – Sojka, Rathouský, Střádal, Drs (58. Čech), Mařinec, P. Křížek, M. Křížek, Zenáhlík, Žilka, Holejšovský.

N. CEREKEV – ŽELIV 3:0

Domácí se v prvním poločase s větrem v zádech ujali vedení 2:0, když se v rozmezí čtyř minut prosadili Beneš a Kamil Zíka. Po změně stran se Želiv tlačil do defenzivy, ale v době největšího tlaku unikl hbitý Hadrava a rozhodl o třech bodech pro domácí.

Góly: 20. Beneš, 24. K. Zíka, 82. Hadrava. Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 1:4. Diváci: 40. Poločas: 2:0. Nová Cerekev: Busta – Šípek, Pavlík, Knězů, Sochor, Dvořák, K. Zíka, Růžička, Rajčan, Hadrava, Beneš. Želiv: Sedlák – Josl, Dolejš, Novák, Zour, Pešek, Kratochvíl, Kraus, Němec, J. Radil (39. Maleček), Stibůrek (72. Thomaier).

PETROVICE – MNICH 1:3

Hosté se představili jako bojovnější tým a zejména v prvním dějství domácí přehrávali, což vedlo k tříbrankovému vedení. Po přestávce nepředvedli domácí o moc více než v první půli, takže se proti dobře organizované obraně Mnichu prosadil pouze Kostka z penalty.

Góly: 56. (PK) Kostka – 18. a 36. Morávek, 42. Dufek. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 0:2. Diváci: 60. Poločas: 0:3. Petrovice: Vácha – Kolář, Vyhnálek (65. Kloc), Kočička, Jančík, Pfau, Kameš, Kostka, Zach (46. Folejtar), Čekan, Dus. Mnich: Šimeček – Talich, Kurz (64. Křiváček), Mikš, Voda, Vaněk (74. Hrdlička), Dufek, Štangl, Morávek, Najfus, Hron.

12.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Tajemstvím úspěchu nováčka jsou skvělá parta a bojovnost

Košetice – Sedm bodů, třetí příčka. Nováček krajského přeboru je bezesporu oživením soutěže.

Dorost remizoval se Svratkou

Pelhřimov – Divizní starší dorost se smírně rozešel se Svratkou Brno, tradičně těžkým soupeřem s vynikající kondicí a důraznou taktikou v dramatické hře. Fotbalistům Brna zbývalo v závěru hry více sil a dosáhli na remízový bod.

V generálce brali brambory

Humpolec – Čtvrtou příčku obsadili na turnaji v Opatovicích nad Labem druholigoví házenkáři humpolecké Jiskry. Týden před startem mistrovských bojů to není rozhodně špatný počin, klání se totiž zúčastnily dva prvoligové a čtyři druholigové celky. Z vítězství se radovaly domácí Opatovice.