Starší dorostenci ve druhém poločase utkání s Vyškovem zabojovali a skóre otočili, mladší tým na Jihomoravany nestačil.

PELHŘIMOV - VYŠKOV 4:2

Starší dorost otočil v náročném souboji se třetím celkem tabulky výsledek. Po hořkých soustech prvního poločasu předložili pelhřimovští hráči ve druhém sladký dortík ozdobený třešničkami tří gólů.

Začátek patřil Vyškovu, který vedl po hrubé chybě obrany. Hradil se po vtipné přihrávce ocitl sám proti Zabloudilovi a střelou doprostřed branky poslal hosty do vedení. Ti vložili do hry všechny síly, trestný kop Zabloudil vypíchl nad břevno a až téměř po dvaceti minutách poslal Bartoň centr Jana Hložka mimo. Druhý gól hostů padl po Zabloudilově chybě, neudržel míč. Za přihlížení domácí obrany atakovali ležícího gólmana hned dva hráči a Grepl míč dorazil. Obrovským štěstím byl po dvou minutách Bartoňův kontaktní gól střelou pod břevno.

Rychlá hra pokračovala po změně stran. Mimo mířil střídající Martin Kubík, Melzochova střela z dálky patřila Vránovi. Na druhé straně standardku musel řešit v souboji Zabloudil, Hradilův pokus o lob šel mimo a před týmž nabíhajícím hráčem gólman včas odkopl. Po Homolkově centru vyrovnal hlavičkou Melzoch, ale z protiútoku zastavilo Novotného břevno. Pelhřimov pokračoval v nátlakové hře, po Melzochovi ohrozili Vránu Martin Kubík a Hložek.

Čtvrthodinu před koncem hry se usmálo štěstí podruhé na Melzocha a po dlouhé, dvojité kombinaci s hledáním nejlepší pozice poslal Váchovu přihrávku zprava křížem po zemi do Vránovy sítě. Výhru Pelhřimova pečetil čtvrtým gólem Martin Kubík po Nebeského nahrávce. Rychlá, pohledná akce na jeden dotek byla příjemnou tečkou utkání. Domácí zaslouží za předvedený výkon ve druhém poločase pochvalu.

Góly: 62. a 75. Melzoch, 38. Bartoň, M. Kubík - 7. Hradil, 36. Grepl. Poločas: 1:2. Pelhřimov: M. Zabloudil – Vácha, M. Hložek, Duchan, L. Machač – M. Machač, Homolka, Bartoň (46. M. Kubík), Melzoch (86. Burda) - J. Hložek (81. Kropáček), Nebeský.

PELHŘIMOV – VYŠKOV 0:2

Mladším dorostencům se nedařilo, Vyškov byl výrazně lepší a zajistil si brzy vedení. Tuller prošel lehce obranou, Švec stačil jen nohama vyrazit ale dorážka skončila v síti. Kudeinovu tutovku vyrazil Švec nad břevno. Po čtvrthodině poslal Šafařík mimo dorážku trestného kopu, Jeřábkovy centry odkopl Ryšavý a Švec vyboxoval na roh.

Po přestávce Švec zneškodnil centr Hanoušíka, hlavička Hladíka orazítkovala tyč, ale jeho přihrávka Urbančokovi vyústila ve druhý gól Vyškova. Mírné oživení do hry Pelhřimova vnesl střídající Brada, ale ohrožení Vrány v brance nepřišlo. Naopak Kudein nastřelil břevno a roh hostů v závěru hry poslal Sedlák těsně nad břevno.

Góly: 8. Tuller, 44. Urbančok. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Švec (69. Kučera) - Šustr, Červenka, A. Hák (46. Brada), Skořepa – Mareš (67. Saberi), Ryšavý, Šafařík, Mádl – Horký, V. Hák.