Derby Vysočiny přinesla plný počet bodů

Pelhřimov – Na jedničku zvládli divizní derby Vysočiny pelhřimovští dorostenci. Vybojovali v nich plný počet bodů. Vítězství těší hlavně mladší dorostence, pro něž to je první plný bodový zisk v sezoně.

2.9.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

PELHŘIMOV – VRCHOVINA 2:0

Starší dorost si proti zatím nejsilnějšímu soupeři připsal potřetí vítězné body a Zabloudil udržel potřetí čisté konto. Novoměstský útok výtečně sehraný s ofenzívními záložníky představoval opravdovou prověrku obrany i gólmana.

Po zahájení hry měl obrovskou šanci Bartoň, když Homolkovu nahrávku poslal mimo, na druhé straně opláceli Kolařík a Blažíček. Po devíti minutách hry přihrávku Nebeského proměnil střelou po zemi v úvodní gól Jan Hložek.

Vzápětí tentýž hráč zakončil akci J. Kubíka a Bartoně hlavičkou nad břevno. Rozehrávka Blažíčka se Sodomkou znamenala Křenkův roh a po něm nebezpečný závar před Zabloudilem. Bartoň měl druhou šanci, po Homolkově centru hlavičkoval mimo. Závěr poločasu patřil hostům, zahrozili ze dvou rohů, Zabloudil míč vyboxoval.

Druhý poločas přinesl řadu rychlých akcí obou týmů, Pelhřimov vytěžil tři rohové kopy, naopak útočnou aktivitu soupeře zastavoval za cenu trestných kopů. Dvakrát zkusil cestu z obrany k útoku Vácha, do šancí se dostali Jan Hložek a Nebeský.

Nebezpečnou střelu pod břevno chytil Zabloudil, Kolaříkova dělovka z pětadvaceti metrů minula vzdálenější levý roh branky. Dařilo se střídajícímu Kropáčkovi, po jedenácti minutách na hřišti zužitkoval Nebeského rozehrávku ve druhý gól, pojistku výhry Pelhřimova minutu před koncem.

Góly: 9. J. Hložek, 89. Kropáček. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Zabloudil – Vácha, M. Hložek, Duchan, L. Machač – M. Machač, Homolka, J. Kubík, Bartoň (78. Kropáček) - J. Hložek (85. M. Kubík), Nebeský.

PELHŘIMOV – VRCHOVINA 2:1

Pelhřimovští mladíci zažili poprvé v sezoně radost z výhry, kterou získali po zodpovědném výkonu v těžkých podmínkách stálého deště na podmáčeném terénu. Rychlá hra obou týmů přinesla pohlednou i dramatickou podívanou.

Úvod obstaraly rychlé útoky Šafaříka, Červenka získal roh, potom Vlaštovička prověřil Švece. Ryšavého rozehrávku Šafařík zasáhl jen špičkou kopačky, Horkého střelu odvrátil Blaha na roh. Dvě šance měl Buřval potom centr hostů zastavila louže před brankou pod opěrnou zdí. Také Šafařík poslal míč mimo vybíhajícího Blahu i pravou tyč. Brada nastřelil tyč a když Švec vyboxoval roh, končil poločas bez branek.

Dramatické druhé dějství přineslo gól Pelhřimova. Po skrumáži před brankou dorážel po zemi Ryšavý. Vzápětí po trestném kopu Košíka míč jak v biliáru skončil po třech dotecích nad břevnem. Vrchovina přidala a po čtvrthodině vyrovnal Šmída střelou po zemi k pravé tyči, padající Faltýnek na míč nedosáhl. Ovšem za čtyři minuty utekl po pravé straně Šafařík a jeho centr proměnil napodruhé Václav Hák a v závěru jeho střelu z dálky zastavila tyč.

Góly: 45. Ryšavý, 64. V. Hák – 60. Šmída. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Švec (41. T. Faltýnek) - Šustr, Červenka, A. Hák (41. Skořepa), Brada – Mareš, Ryšavý, Šafařík, Mádl – Horký, V. Hák.

2.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Pěstujeme olivy

Policisté hledají svědky úterní tragické nehody na dálnici D1

Vysočina - Policisté nyní hledají svědky, kteří viděli v úterý 15. srpna před půl jedenáctou dopoledne průběh tragické dopravní nehody na 161,7 kilometru dálnice D1 směrem na Prahu. Při nehodě osobní vozidlo Porsche Cayenne černé barvy se slovenskou registrační značkou narazilo na zadní části nákladního vozidla. Jeho řidič na místě zemřel. Lidé, kteří mohou událost objasnit, se mají hlásit na lince 158.

Celostátně hledaný muž po dopadení nadýchal více než 5 promile

Humpolec – Celostátně hledaného muže zadrželi policisté v Humpolci. Před eskortem do vězení nadýchal více než 5 promile.

Zámeckou kapli v Pacově ovládne multižánrová výstava

Pacov – Nadcházející víkend bude v Pacově patřit jedinečné kulturní události. Místní Zámeckou Kapli svatého Václava ovládne umělecká výstava s názvem Jan Zoubek a přátelé.