Telč otočila utkání s Žirovnicí a probojovala se na druhou příčku

Pelhřimovsko – Dvanáct kol má za sebou okresní přebor hokejistů. Tabulce stále s náskokem velikosti parníku vládne Spartak Pelhřimov B, ale na druhou příčku už se propracovala Telč.

20.1.2010

Ilustrační foto.Foto:

Ta zdolala Žirovnici a v dohrávce odloženého utkání si poradila s rezervou Světlé nad Sázavou.

SVĚTLÁ B – POČÁTKY 8:1
Počátky letos potrápily nejednoho favorita, ale tentokrát tempu hráčů Světlé stačily jen třetinu. V té druhé inkasovaly čtyři branky, což rozhodlo.
Branky: T. Krajíček, V. Křišťan 3, Jelínek, Holcman – Plašil. Rozhodčí: M. Parýzek a L. Parýzek. Vyloučení: 5:2. Oslabení: 1:0. Třetiny: 2:1, 4:0, 2:0.

H. CEREKEV – ČEJOV 3:7
Poslední Horní Cerekev v minulém kole ukázala zuby a i tentokrát neodevzdala body zadarmo. Dařilo se jí trestat fauly hostů, využila dvě přesilovky. Čejov ale vyhrál zaslouženě, byl hokejovějším týmem.
Branky: Kasalý, Hřeben, Jan Nacházel – Eremka, Folejtar, Pavlas 2, T. Chudoba. Rozhodčí: Matoušek a Nenadál. Vyloučení: 5:9, navícMartínek (H. Cerekev) do konce, P. Kerbr (Čejov) do konce. Využití: 2:0. Třetiny: 1:3, 2:2, 0:2.

HC PELHŘIMOV – LEDEČ 4:7
Pelhřimovští dřeli, zápas vůbec nepřipomínal souboj týmů z opačných pólů tabulky. V sedmigólové přestřelce v poslední části ale body vydolovala Ledeč.
Branky: Šípek, Lukašík, P. Studnička, Hubata – J. Kopřiva, M. Trpišovský 2, Zour, Cíp, Brýdl. Rozhodčí: Nenadál a Jirků. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 1:2, 3:4.

HUMPOLEC B – SPARTAK B 2:6
Kdyby lídr tabulky méně fauloval, mohl si pro body dojít ještě snáze. I tak měl ale po většinu utkání zřetelnou převahu.
Branky: Pavelec, Zelenka – M. Lhotský 3, Miksa 2, Sláma. Rozhodčí: Parýzek a Kukeně. Vyloučení: 3:10, navíc T. Bláha a Pavelec (oba Humpolec B) 10 minut. Třetiny: 0:2, 1:3, 1:1.

ŽIROVNICE – TELČ 5:7
Nejdramatičtější utkání kola. Po dvou třetinách Slavoj vedl o dvě branky a měl nakročeno k zisku všech bodů. Poslední dvacetiminutovka ale patřila hostům, kteří čtyřmi góly utkání otočili.
Branky: M. Ištvánik, Prýgl, Zelený, Sviták, Němec – Loučka 2, Koreš, Bláha, Cech, Prokeš, Jančo. Rozhodčí: Slavík a Grochal. Vyloučení: 6:10, navíc Sokolík (Telč) 10 minut. Třetiny: 4:2, 1:1, 0:4.

TELČ – SVĚTLÁ B 6:2
Telč dohrávku zvládla na jedničku, základní kámen k tříbodovému zisku položila už v první třetině. Pak se sice Světlá zlepšila, ale na obrat v utkání už neměla.
Branky: Sokolík, Tůma, Z. Kubát, Koreš, Šalanda, Cech – J. Jelínek, Vacek. Rozhodčí: A. Uhlíř – J. Uhlíř, Lupač. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Třetiny: 3:0, 1:1, 2:1.

20.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Pěstujeme olivy

Policisté hledají svědky úterní tragické nehody na dálnici D1

Vysočina - Policisté nyní hledají svědky, kteří viděli v úterý 15. srpna před půl jedenáctou dopoledne průběh tragické dopravní nehody na 161,7 kilometru dálnice D1 směrem na Prahu. Při nehodě osobní vozidlo Porsche Cayenne černé barvy se slovenskou registrační značkou narazilo na zadní části nákladního vozidla. Jeho řidič na místě zemřel. Lidé, kteří mohou událost objasnit, se mají hlásit na lince 158.

Celostátně hledaný muž po dopadení nadýchal více než 5 promile

Humpolec – Celostátně hledaného muže zadrželi policisté v Humpolci. Před eskortem do vězení nadýchal více než 5 promile.

Zámeckou kapli v Pacově ovládne multižánrová výstava

Pacov – Nadcházející víkend bude v Pacově patřit jedinečné kulturní události. Místní Zámeckou Kapli svatého Václava ovládne umělecká výstava s názvem Jan Zoubek a přátelé.