Derby Pelhřimovska rozhodly chyby gólmanů

Pelhřimovsko - Šlágr šestého kola fotbalové I. B třídy mezi Horní Cerekví a Kamenicí nad Lipou skončil vítězstvím domácích. Rozhodovalo se až v samém závěru.

14.9.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Kamil Vaněk

Radost mají nepochybně v Černovicích, kde se slavil import bodů z Tisu. Naopak smutek zavládl v Budíkově, který prohrál i druhém po sobě jdoucím domácí utkání. Bedřichovu ale vzdoroval statečně.

HORNÍ CEREKEV – KAMENICE 3:2

První půle přinesla šance na obou stranách, ale skore se nezměnilo. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe Slovanu a po chybě v rozehrávce domácích otevřel skořel Tesař. Horní Cerekev nalezla rychlou odpověď. Trestný kop rozehrál Havel na Kůtu, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Navíc po úniku Martínka se dostal Zelenka sám před brankáře a dokonal obrat v utkání. Drama vrcholilo v závěru. Kamenice trefila tyč a vyrovnání se dočkala v 88. minutě. Faltýnek neudržel v náručí míč, takže mu jej do sítě vrátil Plášil. Chybu však udělal i Votápek. Hned po rozehrání pustil za svá záda chytatelnou střelu Serbuse a domácím tak spadly všechny body do klína.
Góly: 64. Kůta, 69. Zelenka, 89. Serbus – 52. Tesař, 88. Plášil. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 2:2. Diváci: 110. Poločas: 0:0. Horní Cerekev: Faltýnek – Šetek, Staněk, Serbus, Zelenka, Kůta, J. Plachý, Havel, Loukota, Martínek, Podařil. Kamenice: Votápek – Pelc, Novák, Schober, Filípek (46. Plášil), P. Zahradník, J. Strašík, Kotek, Tesař, Melzoch (46. T. Zahradník), Kos (60. Hadač).⋌ (pod)

TIS – ČERNOVICE 2:4
Domácí zahájili náporem a již ve 2. minutě se podařilo Krajíčkovi dostat spoluhráče do vedení. Potom prověřil hostujícího brankáře ostrou střelou Koudelka. Hosté však již v 9. minutě po zaváhání obrany srovnali. Převaha Tisu však pokračovala, ve 20. minutě se ocitl Miřátský sám před gólmanem, ale nedokázal si úspěšně poradit. Hra se vyrovnala a Černovice těžily z chyb domácích fotbalistů, jednu z nich využil ve 27. minutě Scheufler, o dvě minuty později si dal Pipek vlastence, takže to už bylo 1:3. Po pauze byl Tis opět aktivnější a naděje svitla šest minut před koncem. Nejdříve Krajíček nedal penaltu, při dorážce se však Valenta již nemýlil. Štěstí se přiklonilo k hostům, když až v poslední minutě Ševčík pojistil tříbodový zisk.
Góly: 2. Krajíček, 84. Valenta – 9. a 90. Ševčík, 27. Scheufler, 29. vlastní. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 1:3. Černovice: Janák – Bíro, Kohout, Pěnka (89. Tikal), Podhradský, Míka, Paclík, Staněk, Hadrava, Chvála, Scheufler (63. Tille).⋌ (ham)

BUDÍKOV – BEDŘICHOV 0:1
V prvním poločase bylo k vidění vyrovnané utkání. Budíkov si bojovností a nasazením vytvořil tři šance. Dvakrát zahrozil z přímých kopů a pak podržel hosty brankář, když zlikvidoval střelu po závaru před svou svatyní. Bedřichov hrál technický fotbal a zejména ve druhém poločase domácí přehrával. Rozhodnutí přinesla 79. minuta, kdy ve středu pole propadli dva domácí hráči a hostující Vacek umístil míč k tyči. Budíkov se v závěru snažil o korekci výsledku, ale hlavička Smereky vyrovnání nepřinesla.
Gól: 79. Vacek. Rozhodčí: Slíž. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Budíkov: M. Bláha – M. Vodrážka, Bleha (75. Janák), Zet, Pokorný (70. Šedivý), Wallisch, Žáček, V. Vodrážka, Marousek, T. Bláha, Smereka.⋌ (mso)

Ostatní výsledky I. B třídy – skupina A: Kostelec – Ždírec B 0:3, G. Jeníkov – Chotěboř B nedohráno - V 10. minutě zkolaboval chotěbořský Šimon. Po ošetření byl vrtulníkem převezen do nemocnice. Utkání bylo odloženo., Kožlí – Lípa 4:1, H. Borová – Habry 1:1, skupina B: Borovina – Mohelno 3:1, Štěpánov – Křoví 2:3, Rozsochy – Jakubov 1:0, Vrchovina B – Čáslavice 0:2, Herálec (ZR) – Měřín 4:2, Studenec – Luka 2:3, Vladislav – Telč 2:0.

14.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Režisér Marek Najbrt natáčí v prostoru hradu v Ledči nad Sázavou filmovou pohádku Čertí brko.
25

Hrad v Ledči obsadili filmaři. Natáčejí pohádku Čertí brko

Fotbalisté Nového Rychnova vybojovali první bod, když doma remizovali s celkem Habrů. Pro hosty to byla první bodová ztráta v sezoně.

Nováček má první bod, remizoval s Habry

Počátky srážely chyby v defenzívě, ale šest gólů vše vynahradilo

Pelhřimovsko – Rezerva fotbalistů Žirovnice nastřílela Budíkovu šest gólů a posunula se na špici tabulky Poutník ligy. Zaujaly dvě překvapivé remízy. Pelhřimovský Maraton nedokázal udolat Červenou Řečici, jen bod si z Lukavce odvezla Horní Cerekev.

Střelci Pacova a Kamenice selhali, na hřišti soupeře uspěla pouze Žirovnice

Pelhřimovsko – Fotbalisté Žirovnice se svým fanouškům omluvili za týden starý debakl na vlastním hřišti. Po dobrém a hlavně takticky zralém výkonu vyhráli v Třešti.

Čtyři góly Štěpána nestačily, béčko Plačkova přišlo o vítězství v závěru

Pelhřimovsko – Střelecké manévry nabídl zápas prvního kola IV. třídy mezi Plačkovem B a Novou Cerekví. Po čtyřech trefách Štěpána sahali po vítězství domácí fotbalisté, Nová Cerekev ale v samém závěru vyrovnala. Podobný scénář mělo i utkání v Častrově, tam naopak v hodině dvanácté srovnávali domácí. Body z hřiště soupeře vezla Vyskytná, které se povedlo vyhrát v Jiřicích.

Božejov bral v Hořepníku body a ukázal i gesto fair play

Pelhřimovsko – Bezpochyby největší událostí úvodního kola III. třídy je divoká přestřelka v Petrovicích. Fotbalisté Horní Vsi překonali domácího brankáře jedenáctkrát.