VRCHOVINA - PELHŘIMOV 1:6

Vstup do utkání se svěřencům trenéra Kubíka vůbec nevydařil. Úvodní čvrthodinku týmu vázla kombinace, chyběl důraz a byli na štíru s pohybem – u všeho o krok pozdě. Domácí tým herní výpadek hostů potrestal vstřelením vedoucí branky, když využil chybu bránícího Váchy a následně i Šeredy. Inkasovaná branka však hosty nabudila, rozehrál se Stejskal a v následné silné desetiminutovce zvrátili třemi góly vedení na svou stranu. Ve 30. minutě se po centru prosadil střelou Vavroušek, o dvě minuty později po nacvičeném signálu z trestného kopu dorážel M. Hložek a do třetice se radoval Kubík.

Po přestávce nastoupili hosté s cílem slibně rozehraný zápas dotáhnout do vítězného konce, popřípadě přidat pojistku v podobě dalších gólů. Snaha neinkasovat nebo přidat další branky se nakonec podařila. Po kombinaci ve středu hřiště se zapsal mezi střelce i dobře hrající Stejskal. Vrchovina se přesto nevzdala a vypracovala si dvě „loženky“, které díky vynikajícímu Zabloudilovi zůstaly neproměněny. Naopak znovu udeřil Pelhřimov, Hložek uklidil hlavou míč popáté za záda domácího brankáře a po jeho další chybě, když otálel s odkopem, se prosadil svým důrazem Starý.

„Musím poděkovat hráčům, že i za nepříznivého stavu se nevzdali, zabojovali a otočili výsledek v jednoznačné vítězství. Všichni se snažili, přesto chci ale vyzdvihnout výkon brankáře Zabloudila, který nás několikrát podržel a pak si i cením dnešního výkonu Petra Stejskala,“ uvedl k zápasu trenér Pelhřimova Ján Kubík.
Góly Pelhřimova: 32., 80. M. Hložek, 30. Vavroušek, 35. J. Kubík, 55. Stejskal, 90. Starý. Poločas: 1:3. Pelhřimov: Zabloudil – Vácha, M. Hložek, Klofáč, Šereda – Stejskal, Sládok, J. Kubík, Homolka (75. Faltýnek) – Vavroušek (75. Starý), J. Hložek (75. Nohejl).

VRCHOVINA - FK PELHŘIMOV 2:2

Úvod zápasu se Pelhřimovu vydařil. Kropáček po samostatném úniku poprvé rozvlnil síť za domácím gólmanem. V zápětí v následující desetiminutovce domácí otočili skóre dvěma brankami, nejdříve centr skončil na zadní tyči a následně v síti a poté po chybě celé obrany zvrátili domácí vedení na svou stranu. Hosté přesto stačili do konce poločasu Kubíkem srovnat. Velkou nepříjemností úvodní části bylo pro trenéra Mareše zranění obou Machačů, kteří museli vystřídat. Po celou druhou část měl Pelhřimov mírnou převahu, jedinou vyloženou šanci ale Kropáček neproměnil, když v úniku selhal. Nic na vývoji nezměnilo ani na posledních dvacet minut nasazení Homolky, který měl za sebou celé utkání za starší dorost.
Góly Pelhřimova: Kropáček, M. Kubík. Poločas: 2:2. Pelhřimov: T. Faltýnek – Burda, Faltýnek, Šustr, L. Machač (30. Skořepa) – Bartoň, M. Kubík, M. Machač (20. Mádl), Ryšavý – Kropáček, Hlobeň (60. Homolka).