Zde ale nepředvedli dobrý výkon, a tak domácí celek zaslouženě získal tři body, a to i bez dvou potrestaných hráčů základní sestavy, Iva Večeři a Aleše Valenty. A tak musel zaúřadovat další okříšský kanonýr Marián Kotrba, jenž dvakrát skóroval a jeden gól mu ještě pro ofsajd nebyl uznán.

OKŘÍŠKY – HUMPOLEC 3:1

Úvodních dvacet minut příliš fotbalové krásy nepobralo, hra byla plná nepřesností na obou stranách. To se změnilo až ve 23. minutě, kdy se po centru okříšského kapitána Malého v šestnáctce soupeře nejlépe zorientoval Bastl a poslal domácí do vedení.

Ovšem slabé chvilky si vybraly Okříšky v rozmezí 30. a 33. minuty. Nejprve obrana chybovala při rozehrávce před vlastním pokutovém území, humpolecký Staněk vybojoval míč a přistrčil zcela volnému Jeřábkovi, ten ale brankáře Štěpána Jančoka překonat nedokázal.

Tentýž hráč si vedl podobně i vzápětí, když mu prakticky totožnou příležitost ke skórování ukázkovou kombinací připravilo duo Staněk – Paťha. A tak udeřilo na druhé straně. Úřadovat začalo útočné eso hostitelů Marián Kotrba, jež po centru Tůmy hlavou zvýšilo na 2:0. Domácí forvard totéž zopakoval do konce prvního poločasu ještě jednou, ale gól pro ofsajd nebyl uznán. Jiskřičku naděje pro Humpolecké vykřesal po změně stran Jeřábek, který v 58. minutě střelou ze střední vzdálenosti prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Okříšský útočník Kotrba si vše vynahradil v 65. minutě, kdy mu z rohového kopu posadil míč na hlavu další významný strůjce vítězství hostitelů Malý. Ještě v 78. minutě na druhé straně Beránek mohl vrátit hosty do zápasu, ale gólman Jančok ho v souboji jeden na jednoho vychytal, a tak si domácí dokráčeli pro důležité a první vítězství v sezoně.

„Zasloužená výhra, kluci do toho dali srdíčko a předvedli bojovný výkon. Před zápasem někteří hráči měli střevní problémy. Rampír vůbec nenastoupil, Jůza hrál i přes zranění a další problémy měl Tekal, ale hráči se semkli a já je musím pochválit,“ hodnotí trenér Okříšek Martin Mašek.

„Náš výkon byl naprosto tristní a hráli jsme zoufale proti soupeři, který měl zdravotní problémy. My jsme ten zápas absolutně nezvládli, neodbojovali, takže jsem hodně nespokojen,“ zkritizoval krátce po zápase své svěřence humpolecký kouč Josef Soural.

Góly: 37. a 65. Kotrba, 23. Bastl – 58. Jeřábek. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Okříšky: Š. Jančok - O. Jančok, Tekal, Zeman, Voda – Tůma, Malý, Široký (84. Ryšavý), Jůza (70. Kšír) - Kotrba, Bastl (52. Klíma). Humpolec: Kříž – Kameš (70. Honzárek), Pecha, Černík, Hes – Kopic (75. Štecher), Jeřábek, Nermut - Hlaváč (72. Beránek), Paťha - Staněk. Nejlepší hráči: Kotrba, Malý, Tůma.