Pelhřimovsko - Stále dva neporažené týmy má Poutník liga. Skvělou bilancí se po třech kolech mohou chlubit fotbalisté Nového Rychnova a Maratonu Pelhřimov. Rekordní výsledek byl dosažen ve III. třídě, kde Želiv nastřílel AFK Pelhřimov dvanáct branek.

24.8.2009 1

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

VYSKYTNÁ – POČÁTKY 1:4

Za vytrvalého deště se nehrál špatný fotbal. Techničtějším hostům se domácí snažili vyrovnat bojovností, avšak nemohoucnost Vyskytné v proměňování šancí dále pokračuje. Skore po zmatcích v obraně otevřel Král, do pololčasu zvýšil vedení Počátek z brejku Valeš. Domácí se korekci dostali až v 89. minutě, kdy se hlavou po rohu trefil Fíla, ale to už bylo za stavu 0:3.
Góly: 89. Fíla – 75. a 89. Smejkal, 24. Král, 31. Valeš. Rozhodčí: Řezníček. ŽK: 1:2. Diváci: 40. Poločas: 0:2. Vyskytná: Drahný – Blažek (75. J. Souček), Fíla, Vondrák, Budík, Goldman (60. Kovář), Slavík, Bezděkovský, Valenta, L. Souček (80. Auředník), Hlobeň. Počátky: Novotný – Fujerik, Kmoch, Soukp, Král, Kopečný, Dedera, Kozelek, Šatara (53. Ištok), Smejkal, Valeš. ⋌(krč)

PLAČKOV – PACOV B 0:4
Plačkov nastoupil v oslabené sestavě a hosté byli po celý zápas jasně lepším týmem. Prim v jejich řadách hrál Rybčák, který vystřílel hattrick. Domácí nedokázali vsítit ani čestnou branku, byť v průběhu utkání kopali penaltu.
Góly: 16., 22. a 34. Rybčák, 55. Pivovarník. Rozhodčí: Kubík. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 0:3. Plačkov: Havel – Mottl, Kahoun, Tománek (55. Rehák), Kotlík, Němec, Klap, Vrána, Kratochvíl, Vašíček, Duba. Pacov B: Jíša – Dítě, Zeman, Dvořáček, Pavelec, Pivovarník (73. Miskai), Maršík, Buchar, Rybčák (82. Vesecký), Diviš (59. Kerouš), Svoboda. ⋌(škd)

Č. ŘEČICE – ŽIROVNICE B 2:6
Domácí se brzy ujali vedení, které mohl pojistit Bečka, ale trefil břevno. Hosté se otřepali a do poločasu otočili skore. Pak už byli jasně lepším týmem a chybující Tatran naprosto zaslouženě vysoko porazili.
Góly: 2. Obranec, 83. Rychecký – 12., 59. a 76. (třetí PK) O. Doležal, 54. a 81. Hryzák, 13. Janů. Rozhodčí: Večeřa. Bez karet. Diváci: 60. Poločas: 1:2. Červená Řečice: Jaroš – Rychecký, Bečka, Dýnek, Nenadál, Daňhel, Gaupmann (78. Stejskal), Chvalkovský, Smrčka (52. Popovič), Obranec (81. Hovorka), Duchan. Žirovnice B: Šamal – Dýnek (78. Záboj), P. Doležal, Kadlec, Janů (78. Tyl), Metlička, Havlíček, Časta (75. Habermann), O. Doležal, J. Doležal, Hryzák. ⋌(ork)

LUKAVEC – MARATON 1:3
Maraton vsítil první branku hned v úvodu zápasu. Lukavec se poté aktivní hrou snažil vyrovnat, hosté ale stříleli branky z brejků. V druhém poločase se hrálo prakticky jen před brankou Maratonu, jenže skóre už svou podobu nezměnilo.
Góly: 45. Urban – 34. a 42. Švec, 3. Ježek. Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (76. Kott). Diváci: 70. Poločas: 1:3. Lukavec: Fenár – Dražďák, Franc (59. Mucha), Hanzlík, Štěpánek, Maršík (46. Jelínek), Urban, Picek, Zeman, Růžička, Čáp (66. Kott). Maraton: Král – Podhrázský, Mareš, Heřmánek, Vaněček, Šmíd, Vacek (46. Veroněk), Ježek, Musil, Prchal, Švec. ⋌(škd)

OBRATAŇ – KOŠETICE 2:1
Domácí začali zakřiknutě, ale s postupem času se dostávali do hry a zejména v druhém poločase se hrál kvalitní fotbal. Hra měla dobrou úroveň i díky sympatickému výkonu Košetic. Zápas rozhodl střídající Polanecký.
Góly: 25. L. Vlach, 75. Polanecký – 16. Toman. Rozhodčí: Pech. Diváci: 90. Poločas: 1:1. Obrataň: Kučera – Menšík, Melichar, Krejčí, Kalina, Šimek, Pešek (68. Polanecký), Lhotský (28. Puchner), Fical, Vrzal, L. Vlach. Košetice: Duffek – J. Bejček, Zajíček, T. Vejsada, Vodrážka, Mazanec, Podhorský, Suk, Savka, Toman (80. T. Bejček), Vlk. ⋌(vej)

ŽIROV – BOŽEJOV 0:3
Úvody obou poločasů patřili hostujícímu týmu, který soupeře vyučoval z efektivity. S průběhem dalších minut se hra domácích zlepšovala, ovšem branky nepřišly.
Góly: 10. Kopejko, 63. Svoboda, 85. Goldman. Rozhodčí: Šatara. ŽK: 4:2. Diváci: 20. Poločas: 0:1. Žirov: Zrutský (28. Maška) – Hotovec, Cvrček, J. Jonáš, Plášil (85. Křivan), Samec, L. Jonáš, Kratochvíl, Šanda, Morava, Hamalčík. Božejov: Hartl – Pejcl, Michal Goldman (45. Smejkal), Maršák, Pelíšek, Jan Vacek (86. Urbánek), Svoboda, Marek Goldman, Kopejko, Kumžák, Jan Vacek (60. Koutek). ⋌(dol)

ČEJOV – NOVÝ RYCHNOV 2:4
První poločas byl jasně v režii Rychnova. Nejprve Mugrauer vsítil rychlou branku a poté tentýž hráč dvakrát z penalty překonal Veselého v brance Čejova. V druhém poločase se hra vyrovnala, ale k bodům se domácí nepřiblížili.
Góly: 70. Čeleda, 88. Krpálek – 12. 20. (PK) a 38. (PK) Mugrauer, 86. Cirhan. Rozhodčí: Kopecký. ŽK: 4:0. Diváci: 60. Poločas: 0:3. Čejov: Veselý – Josef Svoboda, Šlechta, Večeřa, Moravec, Mraček (80. Krbec), Skřípal (36. Štos), Čeleda, Neubauer, Jaroslav Svoboda, Soukup (86. Krpálek). N. Rychnov: Holan – Nepraš (86. Komárek), Březina, Koubek, Švec, Martínek, Zeman, Loskot, Hájek, Cirman, Mugrauer (66. Velička). ⋌(dol)

3. kolo: Senožaty - H. Ves 2:3, Hořepník - Žirov B 4:2, V. Chyška - Košetice B 1:3, Želiv - AFK Pelhřimov 12:0, Speřice B - Lukavec B 1:5, Jiřice - N. Cerekev 7:1, Mnich - Petrovice 2:2.

1. kolo: Ústrašín B – Obrataň B 7:2, Komorovice – Černovice B 3:2, Počátky B – Plačkov B 3:1, Kámen – Velká Chyška B 7:3, Častrov – Hněvkovice.

24.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Policisté hledají svědky úterní tragické nehody na dálnici D1

Vysočina - Policisté nyní hledají svědky, kteří viděli v úterý 15. srpna před půl jedenáctou dopoledne průběh tragické dopravní nehody na 161,7 kilometru dálnice D1 směrem na Prahu. Při nehodě osobní vozidlo Porsche Cayenne černé barvy se slovenskou registrační značkou narazilo na zadní části nákladního vozidla. Jeho řidič na místě zemřel. Lidé, kteří mohou událost objasnit, se mají hlásit na lince 158.

Celostátně hledaný muž po dopadení nadýchal více než 5 promile

Humpolec – Celostátně hledaného muže zadrželi policisté v Humpolci. Před eskortem do vězení nadýchal více než 5 promile.

Zámeckou kapli v Pacově ovládne multižánrová výstava

Pacov – Nadcházející víkend bude v Pacově patřit jedinečné kulturní události. Místní Zámeckou Kapli svatého Václava ovládne umělecká výstava s názvem Jan Zoubek a přátelé.