Horní Ves v premiéře nadělovala

Pelhřimovsko - Asi největším překvapením úvodního kola fotbalové III. třídy je remíza Mnichu na hřišti Jiřic. Remizoval také další předpokládaný favorit.

11.8.2009

V sousedském derby se na hřišti Speřic prosadili fotbalisté Vysočiny Petrovice. Lví podíl na jejich vítězství měl zkušený ostrostřelec Tomáš Moravec. Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

Želiv odevzdal bod na vlastním hřišti Nové Cerekvi. Naopak nezaváhala Horní Ves, která v tréninkovém tempu „přejela“ rezervu Žirova.

SPEŘICE B – PETROVICE 2:5

I když měli domácí míč častěji na kopačkách, nebylo jim to nic platné. Hosté po rychlých protiútocích, v nichž vynikal zejména autor hattricku Tomáš Moravec, rozhodli o vysokém vítězství.
Góly: 13. Bláha, 62. (PK) Jančík – 8. a 22. a 83. T. Moravec, 23. a 58. Kubát. Rozhodčí: Pánek. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 1:3. Speřice B: Vlček – Havel, T. Němec, Menšík, Rokoský, Kořínek, M. Čeleda, Prajsler (46. Štěpánek), Marek (46. Pavelec), Bláha, Jančík. Petrovice: Vácha – Kostka, Zach, R. Moravec, T. Moravec, Pfau, Kameš, Kočička, Kubát, Čekan, Folejtar.

ŽIROV B – HORNÍ VES 1:6
Domácí nevstoupili do třetí třídy nejšťastněji. Po vyrovnaném prvním poločase, kdy se vedení ujali domácí po brance V. Jonáše, než se šlo do šaten, hosté vyrovnali střelou Bělohlávka. Po obrátce domácí odešli fyzicky a hráči Horní Vsi přehráli Žirov na plné čáře.
Góly: 17. V. Jonáš – 68. a 80. Brada, 30. Bělohlávek, 65. Kušta, 75. Srbek, 84. Fous. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 2:0. Diváci: 40. Poločas: 1:1. Žirov B: Bělík – V. Jonáš (60. Plášil), Gebarovský, J. Dvořák ml. (70. J. Dvořák st.), Coufal, Pozník, Kubíček, Červený, Nacházel, Kubát, Vodička (63. Horák). Horní Ves: Soukup – Kušta, Glejtek (85. Fous), Brada, Průcha, Jírů, Rataj (82. Vácha), Nováček, Srbek, Farka, Bělohlávek.

SENOŽATY – KOŠETICE B 4:2
V prvním poločase měli převahu domácí, když si stihli vypracovat hned čtyřbrankový náskok. Po změně stran začaly Košetice dotahovat. Od 70. minuty hrály dokonce proti deseti, když byl za ruku mimo vápno vyloučen domácí brankář L. Mareš. O výsledku utkání rozhodl v 78. minutě nádhernou střelou z dálky Strnad.
Góly: 25. a 78. Strnad, 8. J. Mareš, 13. Schwarz – 17. Štyx, 60. Most. Rozhodčí: Šefčík. ŽK: 1:0. ČK: 1:0 (71. L. Mareš). Diváci: 60. Poločas: 3:1. Senožaty: L. Mareš – Karša, Cibula, Strnad, Zápotočný, Sibal, K. Mareš, J. Mareš, Procházka (80. Večeřa), Schwarz, Sýs. Košetice B: Kos – Strakay, J. Bejček, Pospíchal, Hrnčíř, Štyx, T. Bejček, Přibyl, Urbánek, Bureš (56. Paťha), Most.

HOŘEPNÍK – AFK PELHŘIMOV 2:0
V utkání průměrné úrovně měli domácí lepší koncovku. Hned v 15. minutě se prosadil navrátilec do domácí sestavy Simandl a o dvacet minut déle přidal druhou branku Hořepníka Miskai. Hosté se snažili ve druhé půli vyrovnat, ale už se jim to nepodařilo.
Góly: 15. Simandl, 35. Miskai. Rozhodčí: Brada. ŽK: 1:2. Diváci: 30. Poločas: 2:0. Hořepník: Lapáček – Simandl (60. A. Dlouhý), P. Dlouhý, Kalivoda, Petrák, Petrů, Moravec, Miskai, Kos, Dalík, Buchta. AFK Pelhřimov: Rous – Sláma, Šťastný, Mejstřík (46. Vejvoda), Smítka (46. Zeman), Vítů, Kletečka, Vacek, Novotný, Nacházel, Horký.

V. CHYŠKA – LUKAVEC B 4:2
Velká Chyška si po dvou slepených gólech Bezemka dokázala zajistit dvoubrankové vedení, které však snížil Dvořák. Po hodině hry vyrovnal Šimek. Zápas se nesl v bojovném duchu, když domácí v napínavém závěru strhli vedení na svou stranu.
Góly: 10. a 15. Bezemek, 75. Mařinec, 85. Sojka – 18. Dvořák, 60. Šimek. Rozhodčí: Pekař. ŽK: 3:3. Diváci: 40. Poločas: 2:1. Velká Chyška: Štamberk – Sojka, Bezemek (55. Dorazil), Čech, Štarman, Mařinec, Kuzdas, Žilka, Zenáhlík (70. Rathouský), Hrubý (40. Havlíček), M. Křížek. Lukavec B: Jelínek – Fenár, Kott, M. Mišoň, Ludvík, Němec, Dvořák, Prokop, Zeman, Růžek (50. Vokoun), Šimek.

JIŘICE – MNICH 1:1
Mnich se po roční pouze vrátil do třetí třídy a hned se předvedl v dobrém světle proti exdruhotřídním Jiřicím. Po vyrovnaném prvním poločase měli domácí v druhé části velký tlak, ale nováčkovi z Mnichu se jednobodový zisk udržet podařilo.
Góly: 70. Petr Příhoda – 58. Procházka. Rozhodčí: Kubík. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (66. J. Bubník). Diváci: 50. Poločas: 0:0. Jiřice: Suk – Mecera, Hložek, David, Pavel Příhoda, Tůma, Hájek, Šimůnek, Jůzl, Petr Příhoda, Maršík. Mnich: Šimeček – J. Bubník, Procházka, Mikš, P. Bubník, Michal, Dufek, D. Štangl, Morávek, Vaněk (82. Mocek), M. Štangl.

ŽELIV – N. CEREKEV 2:2
Domácí měli převahu v úvodu utkání a hned v 6. minutě se prosadil Jan Zour. Nová Cerekev však do poločasu obrátila výsledek na 1:2. Sedm minut po změně stran se však podruhé v zápase prosadil Jan Zour a rozhodl o spravedlivé dělbě bodů.
Góly: 6. a 52. Jan Zour – 24. J. Němec, 31. L. Dvořák. Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (67. Z. Humeš). Diváci: 80. Poločas: 1:2. Želiv: Thomaier – M. Josl, Pavlík, M. Němec, Jan Zour, Z. Humeš, P. Novák, L. Radil, Kratochvíl, M. Stibůrek. Nová Cerekev: Mach – Amcha, Sochor, D. Zíka, Opic (46. J. Sůva, 52. Soják), Dvořák, K. Zíka, Rajčan, Knězů, Němec, Hadrava.

Příští kolo: Horní Ves – Mnich, Petrovice – Jiřice, Nová Cerekev – Speřice B, Lukavec B – Želiv, AFK Pelhřimov – Velká Chyška, Košetice B – Hořepník, Žirov B – Senožaty.

11.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Bludiště ze slámy z autorské dílny sochaře a malíře Michala Olšiaka je nově postavené na Farských humnech ve Žďáře nad Sázavou.
23

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Tajemstvím úspěchu nováčka jsou skvělá parta a bojovnost

Košetice – Sedm bodů, třetí příčka. Nováček krajského přeboru je bezesporu oživením soutěže.

Dorost remizoval se Svratkou

Pelhřimov – Divizní starší dorost se smírně rozešel se Svratkou Brno, tradičně těžkým soupeřem s vynikající kondicí a důraznou taktikou v dramatické hře. Fotbalistům Brna zbývalo v závěru hry více sil a dosáhli na remízový bod.

V generálce brali brambory

Humpolec – Čtvrtou příčku obsadili na turnaji v Opatovicích nad Labem druholigoví házenkáři humpolecké Jiskry. Týden před startem mistrovských bojů to není rozhodně špatný počin, klání se totiž zúčastnily dva prvoligové a čtyři druholigové celky. Z vítězství se radovaly domácí Opatovice.