Plačkov přepustil první příčku Vyskytné

Pelhřimovsko - Na drama je zaděláno ve III. třídě fotbalistů. Plačkov ztratil na jaře první body, když prohrál v Petrovicích a zároveň přišel o první příčku.

9.6.2009

O to, kdo skončí ve III. třídě poslední, se hrálo v Kámeně. Domácí nakonec předposlední příčku vybojovali, přesto po zápase mnoho radosti neměli. Nad rezervou Jiřic vedli v poločase 4:0, zápas ale skončil 4:4.Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

Tu si zpět vzala Vyskytná, ale o jménu postupujícího není zdaleka rozhodnuto. Oba rivalové na sebe narazí v rámci posledního kola. Předtím ale Plačkov čeká v tabulce třetí a v odvetách velmi úspěšný Želiv.

SPEŘICE B – KOŠETICE B 1:0

Ve Speřicích si se zápasem také pohrála průtrž mračen, ale mač výrazněji neovlivnila. Utkání rozhodla přesná trefa Martina Čeledy, který se prosadil nohou po rohovém kopu.
Gól: 70. M. Čeleda. Rozhodčí: Šefčík. Diváci: 20. Poločas: 0:0. Speřice B: Vávra - Havel, T. Němec, Kostřica, Rokovský, Marek, M. Čeleda, Prajsler, Borovička, P. Němec. Košetice B: Duffek – P. Klapka, T. Klapka, Filípek, Bejček, Urbánek, Čermák, Přibyl (46. Štyx), Sovka, Pospíchal, Mudra.

SENOŽATY – HOŘEPNÍK 5:2
Domácí měli doslova úvod snů, když vedli v 6. minutě už 3:0, přičemž se trefili Cibula, Schwarz a Jankůj. Do poločasu stihli Hořepničtí pouze snížit. Po změně stran už Senožaty v klidu dokráčely pro tři body.
Góly: 6. a 64. Jankůj, 1. Cibula, 3. (PK) Schwarz, 59. J. Mareš – 41. Jelínek, 47. M. Joneš. Rozhodčí: Klein, ŽK: 0:1, Diváci: 80. Poločas: 3:1. Senožaty: Svoboda – Strnad, Cibula, L. Mareš, Zápotočný, Sibal, K. Mareš, J. Mareš, Jankůj, Schwarz (75. Večeřa), Sýs. Hořepník: Lapáček – Beránek, P. Dlouhý, Kos, Mezera (39. Jelínek), Petrů, T. Dlouhý, M. Joneš, Buchta, Dalík, P. Joneš.

V. CHYŠKA – AFK PELHŘIMOV 2:2
Hosté přijeli s odhodláním uhrát bod, což se jim povedlo i díky špatnému terénu. Pelhřimovští vedli po poločase 2:1, v dalších pětačtyřiceti minutách už stihl pouze za Velkou Chyšku vyrovnat Zenáhlík.
Góly: 7. Sojka, 68. Zenáhlík – 20. Vacek, 39. Šťastný. Rozhodčí: Jonáš. ŽK: 3:1. Diváci: 20. Poločas: 1:2. Velká Chyška: Štamberk – Sojka, Rathouský, Dorazil, Drs, Mařinec, M. Křížek, Žilka, Zenáhlík, Hrubý (88. Krajíc), Havlíček (40. P. Křížek). AFK Pelhřimov: Rous – P. Sláma, Lapáček (28. Vítů), Novotný, J. Sláma, Šťastný, Kletečka, Vacek, Novotný, Macháček, Horký.

VYSKYTNÁ – N. CEREKEV 4:2
Novocerekvičtí hrozili především z rychlých protiútoků, ale nakonec jim to body nepřineslo. V domácím dresu se opět blýskl elitní střelec Ladislav Hlobeň, když hattrickem rozhodl o výsledku utkání.
Góly: 25., 40. a 88. Hlobeň, 60. Slavík – 45. a 80. (první PK) Novák. Rozhodčí: Brada. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (70. Maška). Diváci: 40. Poločas: 2:1. Vyskytná: Drahný – Přibyl, Fíla, Vondrák, Pahr, Slavík, Valenta, Bezděkovský, Roubíček, Souček (72. Bína), Hlobeň. Nová Cerekev: Mach – Maška, Pavlík (50. Soják), Nenadál, Sochor, Dvořák (60. D. Zíka), K. Zíka, Rajčan, Knězů, Novák, Hadrava (80. Kopic).

KÁMEN – JIŘICE B 4:4
První poločas vyzněl o poznání lépe pro domácí. Po vyrovnané první čtvrthodině Kámen zabral a jelikož se mu dařilo i v koncovce, získal vedení 4:0. Po změně stran se však karta obrátila, Jiřice snížily nejprve na 4:2 a v poslední pětiminutovce ještě dvakrát skorovaly, což zapříčinilo dělbu bodů.
Góly: 15. a 35. Pučálek, 20. Kožera, 30. Přibyl – 64. a 90. Nešpor, 62. Pavlík, 85. Vítek. Rozhodčí: Pánek. ŽK: 0:1. Diváci: 20. Poločas: 4:0. Kámen: Jirků – J. Dvořák, Buček, Kožera (60. Samec), Z. Dvořák, Másilko, Přibyl, Krch (46. Girba), Zíka, Mládek, Pučálek. Jiřice B: Čepl – Maděra, Vítek, Hrůza, Fučík, Tůma, Pavlík, Nešpor, Prachniar, Jirků, Havel.

ŽELIV – LUKAVEC B 7:3
Celé utkání měli domácí otěže pevně ve svých rukou. Lukavečtí se dostávali do hry jen zásluhou chyb Želiva. Ten jich však moc neudělal, navíc si vše vynahradil v ofenzívě. Za zmínku stojí podařená pumelice z kopačky Nováka, který se trefil do šibenice lukavecké branky zhruba z dvaceti metrů.
Góly: 22. a 38. L. Radil, 57. a 75. Jan Zour, 27. M. Stibůrek, 56. J. Humeš, 67. P. Novák – 34. a 55. Riant, 24. Šimek. Rozhodčí: Šefčík. ŽK: 0:2. Diváci: 60. Poločas: 3:2. Želiv: Thomaier – Stibůrek, Krpálek, Němec (80. Joukl), Jan Zour, Z. Humeš, Novák, L. Radil (70. Jiří Zour), Kratochvíl, J. Radil, J. Humeš. Lukavec B: Lehner – Mišoň, Hanzlík, Vokoun, Riant, Knapeš, Ďásek (70. Prokop), Hippmann, Dvořák, Piler, Šimek.

PETROVICE – PLAČKOV 4:1
Domácí sehráli jeden z nejlepších zápasů sezóny před nadšeným obecenstvem. Při derby Humpolecka doslova smetli favority z Plačkova, když hosté mohli být rádi, že si odvezli pouze čtyřbrankový příděl.
Góly: 12. a 25. (první PK) Kubát, 56. a 77. T. Moravec – 75. (PK) Tománek. Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 2:4. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Petrovice: Pfau – Kolář, R. Moravec, T. Moravec, Kraus, Vodrážka (68. Zach), Kameš, Kostka, Kubát, Čekan, Folejtar. Plačkov: Havel – Mottl, Krejčí, Trtík, Němec, Klap (27. Cvrček), Vrána, Kubů, Kratochvíl, Vašíček, Vaňous (61. Tománek).

14. Jiřice B 24 1 3 20 27:122 6

Příští kolo (25.): Petrovice – Kámen, Plačkov – Želiv, Lukavec B – Vyskytná, Nová Cerekev – Velká Chyška, AFK Pelhřimov – Senožaty, Hořepník – Speřice B, Košetice B – Jiřice B.

reportéři Deníku

9.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Řidiči budou muset v Holušicích sundat nohu z plynu

Havlíčkův Brod opět ovládly Bramborářské dny.
5

Bramborářské dny zhodnotily letošní sklizeň. Bude slabší

Z garáže se ztratila JAWA i kompresor

Pelhřimov – Případ odcizení kompresoru a motocyklu JAWA 175 MZ zaměstnává hned od začátku týdne policii z obvodního oddělení v Pelhřimově.

Cecilka dětem pomáhá se strachem z bílých plášťů

Pelhřimov – Některé děti už, díky projektu Doktora se nebojíme, aneb s úsměvem do nemocnice, nemají takový strach z návštěvy nemocnice. Dětské oddělení Nemocnice Pelhřimov totiž pro děti ze základních škol opět vymyslelo zmíněný projekt, v rámci kterého se školáci seznamují s personálem a prostředím tamního dětského oddělení.

Žena s kalendářem v hlavě se pokusí o rekord

Pelhřimov – Kniha Českých rekordů se během dnešního dopoledne možná rozroste o nový zápis. O rekord se totiž pokusí Milena Šatavová z Rokycan, která má „kalendář v hlavě“.