Velmi úspěšné byly týmy z Pelhřimovska ve víkendovém kole I. A třídy. Pacov si pojistil vedení v tabulce výhrou v Ledči, Kamenice zase vykřesala naději záchranu ziskem tří bodů v duelu s Janovicemi. Speřice využily výhody domácího prostředí a zdolaly po tuhé bitvě Věžnici, Žirovnice totálně rozstřílela Habry. Smutek je jen v Ústrašíně, který nepřetrhl černou šnůru a prohrál ve Štokách.

ŽIROVNICE – HABRY 6:1

Domácí porazili soupeře zásluhou skvělých vstupů do obou poločasů. Z úvodního tlaku vytěžili hned ve 3. minutě trefu Wienera, na kterou po čtvrthodině navázal Staněk. Pak se dostali ke slovu hosté, kteří minimálně vyrovnali hru, ovšem na skore to znát nebylo. Druhý poločas začal podobně jako ten první – náporem Slavoje. Staněk a Pokorný zvýšili už na 4:0 a uklidnili svůj tým. Snaživý celek Habrů zaznamenal v 65. minutě čestný úspěch, když spolehlivého Sochu překonal Toma, ale pak už mířili do černého jen Žirovničtí. Hattrick zkompletoval Staněk a v 80. minutě přidal šestý gól aktivní Wiener.

Góly: 15., 55. a 70. Staněk, 3. a 80. Wiener, 60. Pokorný – 65. Toma. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (80. Stránský). Diváci: 60. Poločas: 2:0. Žirovnice: Socha – Kuš, Dýnek, Charousek, P. Houška, Secký (85. Svoboda), T. Houška, Poustecký, Wiener, Pokorný (80. O. Doležal), Staněk (85. Makovička).

KAMENICE – JANOVICE 5:3

Domácí vykřesali jiskru naděje na záchranu, ale s nervovými soustavami svých fanoušků si opět pořádně pohráli. V prvním poločase hráli jako z partesu. Skore otevřel Tuček a pak dvěma slepenými góly Vaněk vytáhl skore na 3:0. Když v nástupu do druhé půle zvýšil J. Strašík, vypadalo to, že má Slovan cestu ke třem bodům doslova vydlážděnou. Bohužel však polevil v bojovnosti a herní koncentraci, čehož zkušený soupeř využil. V 76. minutě tak Kamenice vedla už jen o gól a musela se o vítězství začít strachovat. To naštěstí netrvalo dlouho, o tři minuty později definitivně rozhodl Kotek.

Góly: 20. a 23. Vaněk, 9. Tuček, 47. J. Strašík, 79. Kotek – 53. a 76. Padrnos, 50. Zamazal. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 3:0. Kamenice: Votápek – Pelc, Novák, Švarc, J. Strašík, Tuček, Šuranský (89. Melzoch), Jeřábek, Zahradník (78. Hadač), Kotek, Vaněk.

SPEŘICE – VĚŽNICE 3:1

Po úvodní oťukávané získali domácí převahu, ale jediný gól dal precizní hlavičkou Němec po na milimentr přesném centru Pohana. Další pojistky měli k dispozici Nenadál, Jůzl a dvakrát Štěpán. Vše lehkovážně zahodili a nakonec mohli být domácí rádi, že ojedinělý závar vyřešil gólman Brzoň. Druhý poločas začal výborným zákrokem Brzoně, vzápětí šel opět sám na Drahoše Štěpán, jenže nezakončil. V podobném duchu se pokračovalo. Věžnice se zlepšila, ale Brzoň dlouho odolával, až v 75. minutě Černý vyrovnal. Už se zdálo, že domácí doplatí na zahazování gólovek, když přišly dvě střely pod břevno v podání střídajících hráčů Čeledy a Příhody, takže se stav změnil na konečných 3:1.

Góly: 15. Němec, 85. Pikl, 90. Příhoda – 75. Černý. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda, Sávi, Němec, Pohan, Jůzl (46. Pikl), Bláha (79. M. Čeleda), Nenadál (88. Příhoda), Štěpán, Křišta.

ŠTOKY – ÚSTRAŠÍN 3:0

První poločas patřil domácím, kteří se ujali vedení již v 9. minutě. Po centru z trestného kopu se hlavou prosadil Michal Dáňa. Ve 26. minutě byl v pokutovém území nedovoleně zastaven útočník Štoků Buben a sám faulovaný proměnil pokutový kop. Tentýž hráč vsítil i další branku, když se dostal po závaru před Dvořákem k míči a zblízka nekompromisně upravil na 3:0 pro domácí. Ve druhém poločase se hosté snažili o zkorigování výsledku, avšak jejich snaha vesměs končila u pokutového území Štoků. Domácí se již nikam nehnali, i když si vypracovali několik zajímavých brejkových situací, které ale gólem neskončily. „Povedl se nám úvod do utkání, kdy jsme začali hodně útočně. Po přestávce jsme si vítězství v klidu pohlídali,“ spokojeně uvedl k zápasu trenér Štoků Radek Palán.

Góly: 26. (PK) a 35. Buben, 9. M. Dáňa. Rozhodčí: Klement. ŽK: 0:3. Diváci: 80. Poločas: 3:0. Ústrašín: Dvořák – Razima, Šnicer, Koubek, Zeman, Paclík, Koželuh, Jírů, Kubíček, Běloch, Hájek.

LEDEČ – PACOV 2:4

V úvodu utkání se domácím dařilo lídra tabulky přehrávat a z tlaku také vsítili první gól zápasu, když Vosyka vymetl z trestného kopu z pětadvaceti metrů šibenici. Avšak již o minutu později bylo vyrovnáno. Domácí obrana se dopustila zbytečného faulu v pokutovém území a z penalty srovnal Vejsada. Potom vstřelil druhý gól Pacova zcela neobsazený Kubů a hostům narostla křídla. Po přestávce Zíka s Hrobským využili chyb ledečské obrany a posunuli skóre na 1:4. Potom se sice domácí vzchopili, Janů snížil na 2:4, a do konce zápasu si ještě vypracovali dvě obrovské šance. Jenže je neproměnili.

Góly: 23. Vosyka, 74. Janů - 25. Vejsada (PK), 38. Kubů, 51. Zíka, 55. Hrobský. Rozhodčí: Slezák. ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas: 1:2. Pacov: Basík – Praveček, Zíka, Vejsada, Maršík, Váňa (83. Zeman), Šlechta, Kubů (71. Jiřík), Grombíř, Hrobský, Gavrecký (64. Rybčák).