Plačkov udržel vítěznou šnůru, ovšem tabulku stále vede Vyskytná

Pelhřimovsko - Přetlačovaná ve fotbalové III. třídě pokračuje. Vedení v tabulce stále drží Vyskytná, ale jen zásluhou lepšího skore. Na klopýtnutí lídra čeká Plačkov, který na jaře vyhrál všechny zápasy.

19.5.2009

Nejen týmy Vyskytné a Plačkova jsou ve hře o postup do Poutník ligy. Formu mají fotbalisté Želiva, kteří se po vysoké výhře v Hořepníku propracovali už na třetí příčku tabulky.Foto: Jakub Dvořák

HOŘEPNÍK – ŽELIV 2:6
Hořepník, který hrál pět let v I. B třídě, a měl hned dvě dospělá mužstva, nyní bojuje s krizí, způsobenou nedostatkem hráčů. Tím pádem už podruhé za sebou dohrával pouze v deseti hráčích. Želiv byla rychlejším a důraznějším týmem, který si jednoznačně došel pro tři body.
Góly: 22. Kos, 32. T. Dlouhý – 47. a 85. Němec, 19. J. Humeš, 34. Zour, 44. J. Radil, 80. Z. Humeš. Rozhodčí: Nenadál. Diváci: 40. Poločas: 2:3. Hořepník: Lapáček – Popelka, P. Dlouhý, Zenáhlík, Kos, Mezera, T. Dlouhý, M. Joneš, Petrů, Petrák, P. Joneš. Želiv: Thomaier – Josl, Procházka, Strašík, Zour, Z. Humeš, Novák, L. Radil, Kratochvíl, J. Radil (75. Krpálek), J. Humeš (46. Němec).

AFK PELHŘIMOV – PETROVICE 0:2
Pelhřimovští měli v první půli lehce více ze hry stejně jako i dostatek šancí. Neproměnili ale ani jednu z nich, což se jim po změně stran vymstilo. Hned dvakrát se jim totiž nepodařilo uhlídat ostrostřelce Tomáše Moravce, který poslal tři body do Petrovic.
Góly: 66. a 81. T. Moravec. Rozhodčí: Ryšánek. Diváci: 20. Poločas: 0:0. AFK Pelhřimov: Kletečka – P. Sláma, Havel, Lapáček, P. Novotný st., Vítů, M. Šťastný, Vacek, P. Novotný ml., Nacházel, Horký. Petrovice: Vácha – Kolář, R. Moravec, Pfau (80. Krejčí), Marek, T. Moravec, Kameš, Kubát, Kostka, Čekan, Zach (50. Kloc).

KOŠETICE B – VYSKYTNÁ 1:4
Po chybách domácího brankaře a obrany nezískala košetická jedenáctka ani bod. Po centru ze strany krásnou střelou z voleje snížil domácí Lhota na 1:2, to bylo však vše, co Košetice v ofenzívě předvedly.
Góly: 24. Lhota – 32. a 86. Souček, 15. Slavík, 21. Hlobeň. Rozhodčí: Šenigl. Diváci: 30. Poločas: 1:3. Košetice B: J. Most – Strakay, T. Klapka, Z. Most, Pospíchal, Štyx, Urbánek, Mudra, Přibyl, Lhota, Bureš. Vyskytná: Drahný – Přibyl, Fíla, Vondrák, Pahr, Roubíček (46. Bína), Bezděkovský, Slavík, Valenta, Souček, Hlobeň.

JIŘICE B – V. CHYŠKA 0:6
Utkání nabídlo až na pár světlých výjimek hru na jednu branku, a to na tu Jiřic. V dresu Velké Chyšky se blýskl hned čtyřmi zásahy Ondřej Zenáhlík.
Góly: 10., 55., 65. a 75. O. Zenáhlík, 35. Havlíček, 85. Mařinec. Rozhodčí: Šefčík. Diváci: 20. Poločas: 0:2. Jiřice B: Čepl – Maděra, Horký, Jirků, Vroněk, Kovařík, Vítek, Nesporý, Decastelo, Havel, Burda. Velká Chyška: Štamberk - M. Křížek, Rathouský, Mareš, Mařinec, Kuzdas (85. P. Křížek), Sojka, Havlíček (65. Drs), Dorazil, Zenáhlík, Žilka.

SPEŘICE B – SENOŽATY 3:0
Po vyrovnaných dvaceti minutách hru doslova ovládli Speřičtí. Do poločasu se trefili Čeleda a Mariniak, po obrátce uzavřel brankový účet Slavík.
Góly: 27. M. Čeleda, 36. Mariniak, 71. F. Slavík. Rozhodčí: Pánek. ŽK: 1:0. Diváci: 40. Poločas: 2:0. Speřice B: Duben – Příhonský, Rokovský, M. Čeleda, Kostřica, Marek (75. P. Němec), Strnad (61. Borovička), Prajsler, Kořínek, Slavík (81. Hrůza), Mariniak. Senožaty: P. Svoboda – Karša, Cibula, L. Mareš, Zápotočný, Sibal (46. M. Svoboda), K. Mareš, J. Mareš, Procházka (78. Večeřa), Schwarz, Sýs.

KÁMEN – LUKAVEC B 2:4
V prvních pětačtyřiceti minutách byli domácí o trochu lepší, ale branku k jejich smůle nevstřelili. Lukavecká záloha se však prosadila hned dvakrát. Po změně stran hostující Start tento náskok zdvojnásobil, pak teprve Kámen zásluhou Josefa Dvořáka korigoval.
Góly: 81. a 85. J. Dvořák – 16. Pošusta, 34. V. Vokoun, 60. Prokop, 73. Šimek. Rozhodčí: Bureš. Diváci: 10. Poločas: 0:2. Kámen: Jirků – J. Dvořák, Buček, Másilko, Krch, Kryzan, Přibyl, Samec, Nekola, Kašpar, Pučálek. Lukavec B: Jelínek – Ďásek, M. Mišoň, J. Vokoun, P. Mišoň, Kott, Dvořák, Prokop, V. Vokoun, Pošusta, Šimek.

N. CEREKEV – PLAČKOV 0:1
O utkání rozhodly tři momenty. V 15. minutě sporný zákrok na Rajčana, kdy se podle domácích měla pískat penalta. O tři minuty později platilo nedáš - dostaneš, a hostující Vrána dorazil balón odražený od břevna do opuštěné branky. Třetím důležitým momentem bylo vyloučení Pavlíka pět minut po poločase, což otupilo ofenzívu Nové Cerekve.
Gól: 18. Vrána. Rozhodčí: Kubík. ŽK: 0:3. ČK: 2:0 (50. Pavlík, 90. Hadrava). Diváci: 60. Poločas: 0:1. Nová Cerekev: Mach – J. Sůva, Pavlík, Nenadál, Sochor, Němec, K. Zíka, Rajčan (60. Soják), Knězů (73. Babčický), Novák, Hadrava. Plačkov: Havel – Mottl, Krejčí, Tománek, Němec, Klap, Vrána, Kubů, Kratochvíl, Duba, Cvrček.

reportéři Deníku

19.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Režisér Marek Najbrt natáčí v prostoru hradu v Ledči nad Sázavou filmovou pohádku Čertí brko.
25

Hrad v Ledči obsadili filmaři. Natáčejí pohádku Čertí brko

Fotbalisté Nového Rychnova vybojovali první bod, když doma remizovali s celkem Habrů. Pro hosty to byla první bodová ztráta v sezoně.

Nováček má první bod, remizoval s Habry

Počátky srážely chyby v defenzívě, ale šest gólů vše vynahradilo

Pelhřimovsko – Rezerva fotbalistů Žirovnice nastřílela Budíkovu šest gólů a posunula se na špici tabulky Poutník ligy. Zaujaly dvě překvapivé remízy. Pelhřimovský Maraton nedokázal udolat Červenou Řečici, jen bod si z Lukavce odvezla Horní Cerekev.

Střelci Pacova a Kamenice selhali, na hřišti soupeře uspěla pouze Žirovnice

Pelhřimovsko – Fotbalisté Žirovnice se svým fanouškům omluvili za týden starý debakl na vlastním hřišti. Po dobrém a hlavně takticky zralém výkonu vyhráli v Třešti.

Čtyři góly Štěpána nestačily, béčko Plačkova přišlo o vítězství v závěru

Pelhřimovsko – Střelecké manévry nabídl zápas prvního kola IV. třídy mezi Plačkovem B a Novou Cerekví. Po čtyřech trefách Štěpána sahali po vítězství domácí fotbalisté, Nová Cerekev ale v samém závěru vyrovnala. Podobný scénář mělo i utkání v Častrově, tam naopak v hodině dvanácté srovnávali domácí. Body z hřiště soupeře vezla Vyskytná, které se povedlo vyhrát v Jiřicích.

Božejov bral v Hořepníku body a ukázal i gesto fair play

Pelhřimovsko – Bezpochyby největší událostí úvodního kola III. třídy je divoká přestřelka v Petrovicích. Fotbalisté Horní Vsi překonali domácího brankáře jedenáctkrát.