Speřice zdolaly Janovice, hrdinou je Němec

Pelhřimovsko - Až po krk je v sestupových vodách namočena Kamenice nad Lipou. Svěřenci trenéra Vlastislava Machoně totiž prohráli na vlastním trávníku klíčový duel s Habrami.

11.5.2009

Fotbalisté Ústrašína podali sice v domácím zápase s Věžnicí bojovný výkon, přesto na body nedosáhli.Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

Plno radosti je naopak ve Speřicích, kde tamní fotbalisté skvělým závěrem udolali velmi silné Janovice. Obrat v duelu režíroval stoper s dynamitem v noze, René Němec.

PŘIBYSLAV – PACOV 2:1

Přestože Pacov vede tabulku, ze hry měla Přibyslav. V prvním poločase hosté zahrozili jen divokou desetiminutovkou, když v tomto čase kopali několik standardních situací. Po přestávce se domácí ujali vedení křížnou střelou Smejkala z deseti metrů, která přesně zapadla k tyči. Poté to již bylo 2:0, neboť na dlouhý balón za obranu si naběhl Křesťan a nekompromisní střelou prostřelil gólmana. V závěru byl nejdříve vyloučen domácí Kunc, ale hosté pouze snížili šťastným gólem po teči.
Góly: 52. Smejkal, 59. Křesťan – 88. Vejsada. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (78. Kunc). Diváci: 250. Poločas: 0:0. Pacov: Basík – Praveček, Zíka, Vejsada, Maršík, Přibyl, Váňa, Kubů, Šlechta, Jiřík, Gavrecký.

ÚSTRAŠÍN – VĚŽNICE 1:2
„Před zápasem jsme měli poradu, protože spodní část tabulky se hodně přibližuje a bojovnost hráčům odepřít nemohu,“ prohlásil trenér Ústrašína Radek Klap. Domácí byli v prvním poločase lepším týmem, ale do vedení šli šťastnou brankou hosté. Hrubku udělal gólman Dvořák, který si nedokázal poradit s obloučkem mířícím na svou branku a srazil si míč za čáru. Ústrašín se dočkal ve 35. minutě, kdy si důrazně na hranici malého vápna počínal Hájek a centrovaný míč poslal hlavou do sítě. I po přestávce měli domácí mírnou převahu, ale šance využít nedokázali. Navíc jim chybělo i štěstí, když Razima nastřelil tyč. Věžnice potrestala nedorozumění stoperů, v 75. minutě usměrnil centr hlavou do sítě Martínek.
Góly: 35. Hájek - 10. vlastní, 75. Martínek. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Ústrašín: Dvořák – Razima, Rod, Koubek, Zeman (65. Paclík), Šnicer, Koželuh, Jírů, Hájek (75. Kubíček), Běloch (80. Fux), Hampl.

SPEŘICE – JANOVICE 3:2
V prvním poločase obě mužstava předvedla svižný fotbal, hra byla vyrovnaná. Stoprocentní šanci neproměnil speřický Jůzl, který běžel sám na Musila. V 18. minutě trestal Padrnos, když se obtočil kolem obránce. Vyrovnat mohli Štěpán a Jůzl, ovšem zakončovali nepřesně. Branku přestřelil i janovický Reitermann. Druhé dějství začala Dálnice náporem a Němcova tečovaná rána skončila v síti. Pak se opět prosadil výborný Padrnos a bylo to 1:2. Domácí to nezabalili a další bomba Němce s tečí znamenala vyrovnání. Vzápětí při standardce Němce chyboval Musil a Nenadál rozhodl.
Góly: 57. a 81. Němec, 85. Nenadál – 18. a 66. Padrnos. Rozhodčí: Šula. ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Speřice: Brzoň – Čermák, Příhoda, Sávi (86. Holenda), Němec, Pohan, Jůzl, Bláha, Nenadál, Štěpán, Křišta (80. Strnad).

KAMENICE – HABRY 0:3
Domácí bez tří hráčů základní sestavy si nejspíše řekli o sestup. První i druhou branku vstřelil Toma po zaváhání domácí obrany, po poločase se pak nádherně trefil Michal tvrdou střelou pod břevno z trestného kopu. Kameničtí zahazovali jednu šanci za druhou, neprosadil se ani Strašík a v 64. minutě trefil přímý kop Vaňka spojnici břevna a tyče. Posledním výkřikem do tmy byl deset minut před koncem průnik Kušty, který se však kýžené branky také nedočkal.
Góly: 28. a 34. Toma, 46. Michal. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Kamenice: Votápek – Pelc, Beneš, Šuranský, J. Strašík, Zahradník, Kušta, M. Strašík, Halada (46. Pechek), Vaněk (67. Plášil), Kotek.

LEDEČ – ŽIROVNICE 0:2
Hosté se ujali vedení ve 27. minutě, kdy Vitiska pustil za svá záda střelu ze třiceti metrů. Úvodní branka hosty patřičně nakopla a Ledči toho příliš nedovolili. Druhou trefu přidala Žirovnice po změně stran, když potrestala chybu domácí obrany. Domácí kouč se snažil oživit hru v 65. minutě dvojitým střídáním, ale ani to kýžené ovoce nepřineslo. Ledeč si za celý zápas nevytvořila žádnou šanci a sama si komplikuje boj o záchranu, když nedokáže vyhrávat na domácím trávníku.
Góly: 27. Kněžínek, 57. Poustecký. Rozhodčí: Ondráček. ŽK: 3:4. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Žirovnice: Socha – Kuš, Vodáček, P. Houška, Mezera (12. Poustecký), Charousek, Kněžínek (34. Doležal), T. Houška, Secký, Wiener, Pokorný (74. Staněk).