HARTVÍKOVICE - JAROMĚŘICE 4:2
Hosté začali lépe, ve 20. minutě si na trestný kop naběhl za obranu Paul a otevřel skóre. Úvod druhé půle vyšel hostům. Mirek Paul překvapivou střelou od postranní čáry na zadní tyč zaskočil Chalupu - 0:2. Ovšem v 53. minutě po Hoškově rohovém kopu snížili Zdeňkem Koláčkem. O necelých deset minut později z hranice pokutového území Jaroměřic vystřelil domácí Kubala a Koláček gólmanem Piskem vyražený míč nekompromisně dorazil - 2:2. Vzápětí dokonal obrat domácí Neumann, k němuž se dostal míč na hranici šestnáctky a jeho přesný lob skončil v síti. V 80. minutě Neumann přidal svůj druhý gól v utkání a bylo rozhodnuto.
Góly: 53. a 63. Koláček, 68. a 80. Neumann - 20. a 47. Paul. Rozhodčí: Vidlák. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Hartvíkovice: Chalupa - Duša (61. Vodička), Záviška, Koláček, Zedníček - Neumann, Kubala, Raušer, Hošek - Dvořák (46. Hadraba), Moczár (86. Mozol). Jaroměřice: Pisk - Němec (86. D. Karásek), Musil, Brabenec, Pokorný - M. Karásek - Dusík (81. Kašpar), Paul, Kalay, Vybíral - Míča (73. Hutař). Nejlepší hráči: Chalupa, Raušer - Paul.

JEMNICKO - PELHŘIMOV 1:5
Hosté od úvodního hvizdu měli více ze hry a roli favorita začali plnit už do páté minuty, kdy Niederle otevřel skóre. Hráči z Pelhřimova o svém tříbodovém zisku rozhodli po prvním poločase, kdy si vypracovali čtyřbrankový náskok. „Soupeř byl jednoznačně lepší po všech stránkách, jeho hra neměla žádnou slabinu. My jsme jim to navíc špatnou defenzivou trošku usnadnili. Pelhřimov je jednoznačně nejlepším týmem v soutěži a zaslouží si postoupit,“ smeká klobouk jemnický kouč Martin Kincl.
Góly: 60. Kříž - 19. a 33. Čihák, 5. Niederle, 27. Kříž (PK), 75. M. Moravec. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 2:0. Diváci: 300. Poločas: 0:4. Jemnicko: Růžička - J. Kincl, Křivánek, F. Kříž, Štancl - Anděl (56. J. Kříž), Koutný, Morkus, Čech (69. Tobolka) - Krejča, Cech. Pelhřimov: J. Moravec - Smrčka, Kořínek, Kocián, Čihák (65. M. Moravec), Niederle (82. Máca), Krčil (76. Fišer), Liška, Regásek, Krtek. Nejlepší hráči: Růžička - Liška, Krtek.

BYSTŘICE - H. BROD 3:1
V úvodních šancích se zaskvěli gólmani. Adamec vytáhl bombu Hladíka a na druhé straně Trávníček vyrazil reflexivně nohou pokus Provazníka. Těsně před přestávkou se domácí dočkali. Matuška našel pasem nabíhajícího Hladíka a ten poslal Bystřici do vedení. Jenomže to po příchodu z kabin vydrželo jen minutu. Dlouhý nákop gólmana Adamce obránce Vícha neodhadl a Provazník bombou z první vyrovnal. Stejný hráč se poté dral do další šance a v souboji s Veselým upadl. Původně ani nezapískaný faul pomezní Nováček avizoval jako překažení vyložené šance a bystřický obránce musel pod sprchy. Jenže poté zfauloval Königa v pokutovém území Bláha a Zdeněk Sklenář poslal Bystřici opět do vedení. V nastavení pak ještě pojistil výsledek Zbytovský.
Góly: 44. Hladík, 69. Z. Sklenář (PK), 90. Zbytovský - 46. Provazník. Rozhodčí: Martenek. ŽK: 1:5. ČK: 1:0 (56. Veselý). Diváci: 200. Poločas: 1:0. Bystřice: Trávníček - König, Veselý, Vícha, Mitáš - R. Sklenář (64. Holý), Matuška, Z. Sklenář, Zbytovský - Hladík (90. Kozáček), Horák. H. Brod: Adamec - Halamka, Novotný, Háněl, Mišta - Bláha, Nepovím, Slanař, M. Mareš - Böhm (72. Nechvátal), Provazník. Nejlepší hráči: Zbytovský, Hladík - Adamec.

VRCHOVINA - HERÁLEC HB 3:1
Domácí začali stylově. Hned z prvního útoku centroval před branku Ondřej Šustáček a Kalich rybičkou otevřel skóre. O čtyři minuty později se k centru odhodlal Šustáčkův jmenovec Petr a Michal Skalník propálil Březinu podruhé. Herálec hrozil ojediněle, ovšem při jedné akci Škorpík fauloval ve vápně Luboše Stojana a Ganobjak nekompromisně z penalty snížil. Druhá půle začala opět vrchovinským náporem, ovšem bez efektu. Hosté se snažili výsledek zkorigovat dlouhými nákopy, ale tudy cesta nevedla. V závěru si druhou asistenci v zápase připsal Ondřej Šustáček. Jeho přihrávku usměrnil efektivně patičkou Michal Skalník.
Góly: 2. Kalich, 6. a 90. M. Skalník - 33. Ganobjak (PK). Rozhodčí: Kliner. ŽK: 2:3. Diváci: 400. Poločas: 2:1. Vrchovina: Hlavoněk - O. Poul, Suský, L. Smetana, Škorpík - P. Šustáček (60. Mrkos, 78. Mužátko), Němeček (30. Němeček), M. Skalník, Kalich - O. Šustáček, K. Skalník. Herálec: Březina - Ganobjak, Kuchta, Paclík, Filipský (80. Vašák) - Hrala, J. Pátek, Král (72. Komůrka), Mašek - L. Stojan (89. P. Pátek), J. Stojan. Nejlepší hráči: M. Skalník, Kalich - L. Stojan.

SVĚTLÁ - HUMPOLEC 2:3
Utkání začalo po Světlou hororově, ve 4. minutě si skláři nedali pozor na rozehrávku standardní situace a kanonýr Staněk dostal Humpolec do vedení. Ve 36. minutě se hosté radovali podruhé, třetí chyba domácí obrany znamenala další humpolecký gól. Špatnou rozehrávku přetavili hosté v brejk a Staněk nadvakrát zvýšil na 0:3. Ve druhém poločase se obrázek hry změnil, Světlá byl jasně lepší a vytvářila si i místy drtivý tlak. V 68. minutě se mohli skláři radovat z prvního gólu, jenže Křikava trefil jen břevno. Ten si to vynahradil o chvíli později, kdy po přihrávce Císaře přehodil gólmana. Další břevno nastřelili Světelští v 82. minutě Teplan posunul na Blažka, ale ten nezamířil přesně. Stejná spolupráce slavila úspěch až o dvě minuty později, kdy Blažek hlavou snížil na 2:3.
„I přes velký tlak ve druhé půli jsme se na víc než snížení nezmohli. Humpolec nás vyškolil v produktivitě,“ litoval kouč Světlé František Polák.
Góly: 72. Křikava, 84. Blažek - 4. a 41. Staněk, 36. Černík. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:5. Diváci: 260. Poločas: 0:3. Světlá: Janota - P. Dvořák, Pecha, Halama - Klaus (68. T. Teplan), Císař, Tůma, Rezek - Křikava, Blažek, Závorka. Humpolec: Kříž - Kotek, Pecha, Černík, Kopic - Nermut (84. Metál), Pícha, Keller, Paťha (59. Beránek) – Holoubek, Staněk. Nejlepší hráči: Rezek, Blažek - Pícha.

POLNÁ - TŘEBÍČ B 3:1
Polná začala útočně a z penalty se dostala v 19. minutě do vedení. Zbytek iniciativy přenechali domácí hostům, kteří svou převahu ve zbytku poločasu využili ke srovnání. Druhý poločas oživil střídající Krčál, který byl u obou gólů domácích. Nejprve ovšem hosté neproměnili penaltu, domácího brankáře zachránilo břevno. Po nezdaru hostů na vedení se radovali domácí. Nejprve se po standardce trefil hlavou patřičně Hlávka, a na 3:1 zvyšoval pět minut před koncem Pártl. „Bylo vidět, že se nám zesílila lavička, po zranění již střídal Adamec, který rozhodně hru oživil“ komentoval sílu mužstva trenér Cabúk.
Góly: 19. Frolda pen, 70. Hlávka, 85. Pártl - 37. Václavek. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 4:2. Díváci: 280. Poločas: 1:1. Polná: Skočdopole - Tomas (56. Šimek), Mezera, Kratochvíl, Pártl - Hlávka, Kovář (37. Adamec), Gondek (49. Krčál), Frolda - Holas, Tlačbaba. Třebíč B: Hradecký - Heres, Václavek, Venhoda, Ošmera - Linhart, Brabenec, Křivánek (79. Kresa), Žák - Kaňka, Durajka (88. Široký).

V. BÍTEŠ – NOVÁ VES 2:0
Zápas rozhodla dvouminutovka, kterou domácí přetavili ve dva góly. Nejdřív unikl po křídle Antoš, nacentroval před branku a Buchta rybičkou otevřel skóre. Poté se do role nahrávače dostal Němec. Jeho nepříjemný centr dorazil do branky střídající Lesovský. V závěru ještě mohl pojistit vedení Jelínek, ale Novotný jeho šanci zneškodnil.
Góly: 65. Buchta, 68. Lesovský. Rozhodčí: Mykiska. ŽK: 2:1. Diváci: 170. Poločas: 0:0. V. Bíteš: Šula – Vyskočil, Horký (75. Kopáček), Loup (50. Lesovský), Pohl – T. Pelán, Antoš, Němec (87. Jelínek), Buchta – Pokorný, Škorpík. Nová Ves: P. Novotný - Kubík, Havlík, Pohanka, Krejčí – D. Čech, R. Novotný, P. Nečas, Šandera (75. Fuksa) – P. Starý, P. Bureš (60. Miluška). Nejlepší hráči: Šula, Buchta – Havlík.

M. BUDĚJOVICE - OKŘÍŠKY 2:2
Hosté nastoupili bez tří hráčů základní sestavy, ale v prvním poločase to na jejich hře nebylo znát. Než se totiž domácí tým stačil pořádně rozkoukat, tak prohrával 0:2. Skóre otevřel v 15. minutě Jůza, jeho rohový kop si nešťastně srazil do sítě gólman Klouda. Podruhé udeřili hosté ve 28. minutě, krásnou akci zakončil kanonýr Valenta - 0:2.
„Škoda že jsme neproměnili další dvě šance. Takhle byli domácí pořád ve hře,“ litoval okříšský kouč Martin Mašek.

Domácí tým v první půli moc nebezpečný nebyl, výjimkou bylo pouze nastřelené břevno po půlhodině hry. Zato po přestávce začali hrát daleko aktivněji, hrozili především střelami z hranice šestnáctky. Třikrát letěl míč těsně mimo, jednou se vyznamenal brankář Fiala. Nápor vyvrcholil v 65. minutě, když po trestném kopu Hlávky se hlavou prosadil Busta.

Jenže potom Moravské Budějovice polevily a Okříšky vyrovnaly hru. Rozhodnutí měl na kopačce Dočkal, ale toho skvěle v 80. minutě vychytal Klouda. Domácí tým se do výraznějšího závěrečného tlaku nedostal, ale přesto se radoval z vyrovnání. Po chybném odkopu přišel dlouhý míč před Fialovu branku a hlavou se tentokrát trefil Marek Černý.

„Vzhledem k průběhu hry v prvním poločase jsem s bodem spokojený. Po přestávce jsme hráli výrazně lépe, těžko se ale dostáváme do šancí, a když už si nějaké vytvoříme, tak je neproměňujeme,“ posteskl si trenér Moravských Budějovic Jaroslav Veselý.

„Jeli jsme si pro bod, ale ten je pro nás v konečném účtování málo. Ve druhém poločase jsme ale přestali hrát a soupeř nás zato nemilosrdně potrestal. Bohužel však máme v současné době velkou marodku a třeba Vašek Voda nastoupil se sebezapřením,“ uvedl Mašek.
Zdravotní stav svých hráčů úzkostlivě sleduje i Veselý. „Snad se po anglickém týdnu dáme dohromady. Martin Hlávka už nastoupil s nakopnutým kotníkem a zatnout zuby musel i Lukáš Šplíchal,“ uvedl na téma zranění Veselý.
Góly: 65. Busta, 86. Marek Černý - 15. Jůza, 28. Valenta. Rozhodčí: Žilka, ŽK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 0:2. Moravské Budějovice: Klouda - Michal, Hlávka, Busta, Krejčí - L. Veselý, Škoda (66. Pařízek), L. Šplíchal, Michal Černý - Jelínek (46. J. Šplíchal), Marek Černý. Okříšky: Fiala - Netolička, Tekal, Zeman, Večeřa - Široký, Voda, Malý, Jůza (78. Rampír) - Dočkal - Valenta (83. Bastl). Nejlepší hráči: L. Šplíchal - Večeřa, Malý.

16. Nová Ves 23 4 4 15 19:53 16

Příští kolo: Třebíč B - Jaroměřice n. R., Nová Ves - Polná, Herálec HB - Velká Bíteš, Pelhřimov - Vrchovina, Humpolec - Jemnicko, Havl. Brod - Světlá n. S., Okříšky - Bystřice n. S., M. Budějovice - Hartvíkovice.