Přebor má nového lídra, Humpolec

Vysočina - Po 20. kole krajského přeboru se mění lídr tabulky. Humpolec si totiž přivezl z Moravských Budějovic výhru 2:0, zatímco Pelhřimov jen remizoval 3:3 v Bystřici.

27.4.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

V černé sérii pokračoval Havlíčkův Brod, prohrál už počtvrté v řadě.

OKŘÍŠKY - HAVL. BROD 1:0
Hosté zahájili velkým náporem a vypracovali si několik slibných šancí. Po dvaceti minutách se hra vyrovnala a přišly šance i na druhé straně. Po změně stran domácí vyvinuli obrovské úsilí ke vstřelení branky a byli lepším mužstvem. Jejich přání se naplnilo v 55. minutě, když Kotrba zatáhl míč po straně a předložil Valentovi ideální přihrávku. Navíc Jančok a Voda trefili břevno. Hosté se snažili v závěru utkání o vyrovnání, ale v jejich jediné šanci vychytal Provazníka Fiala.
Gól: 55. Valenta. Rozhodčí: Petřivý, ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 0:0. Okříšky: Fiala - Jančok, Tekal, Zeman, Večeřa - Široký (73. Dočkal), Jůza (88. Jeřábek), Malý - Valenta, Kotrba (82. Netolička). Havlíčkův Brod: Adamec - Kunstmüller (73. J. Bláha), Novotný (61. Ganobjak), Halamka - Nepovím, Machala, Böhm, Slanař, Valášek - Provazník, D. Bláha. Nejlepší hráči: Malý, Fiala - Adamec.

M. BUDĚJOVICE - HUMPOLEC 0:2
V prvním poločase si domácí vypracovali několik vyložených šancí. Po gólu nejvíc volal samostatný únik Josefa Šplíchala, kterému ale scházela přesnost v zakončení. Vše podstatné se odehrálo až ve druhém dějství. Rozhodnutí přinesla 68. minuta, kdy po rohovém kopu Humpolce rozhodl Staněk. Budějovičtí potom vrhli všechny síly do útoku a hostujícímu celku se otevírala možnost vstřelit pojistku. To se minutu před koncem řádné hrací doby po samostatném úniku podařilo Beránkovi, který pečetil vítězství Humpolce.
Góly: 68. Staněk, 89. Beránek. Rozhodčí: Švec. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. M. Budějovice: Klouda - Krejčí, Hlávka, L. Šplíchal, Busta - J. Šplíchal, Veselý (80. Dušek), Škoda, Marek Černý - Pařízek (84. Pevný), Michal Černý. Humpolec: Kříž - Bdžoch, Černý, Pecha, Kotek - Paťha, Keller, Kopic (81. Beránek), Nermut (90. Kameš) - Holoubek, Staněk. Nejlepší hráči: Pařízek - Paťha, Keller.

JEMNICKO - N. VES 3:1
Domácí měli v první půli územní převahu, ale hosté dobře bránili a podnikali nebezpečné protiútoky. Další velkou zbraní Nové Vsi byly standardní situace. Druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako ten první. To se změnilo až po hodině hry, kdy jemnický Morkus otevřel skóre. Od této chvíle měli hostitelé hru plně ve své moci. Jemničtí svoji převahu také vyjádřili střelecky, kdy se postupně prosadili František Kříž a Jiří Kincl. Další tři šance domácích zůstaly nevyužity. V samotném závěru střetnutí Jemničtí polevili.
Góly: 66. Morkus, 74. Kříž, 81. J. Kincl - 90. (+1) Čech. Rozhodčí: Martének. ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 0:0. Jemnicko: Růžička - Štancl, F. Kříž, Křivánek, J. Kincl - Krejča (80. J. Kříž), Koutný, Morkus, Čech (72. Tobolka) - Vaculín (60. Anděl). N. Ves: Novotný - Kubík, Havlík, Čech, Krejčí (69. Čech), R. Novotný, Šandera (79. Fuksa), P. Starý, J. Starý, Bureš (69. Miluška), Pohanka. Nejlepší hráči: Krejča, Morkus - Havlík.

BYSTŘICE - PELHŘIMOV 3:3
Utkání třetí Bystřice s lídrem tabulky z Pelhřimova nabídlo skvělou ofenzivní podívanou, spoustu šancí a šest branek. Hosté se ujali vedení z penalty, kterou ve dvacáté minutě s přehledem proměnil Krčil. Bystřice odpověděla pěknou kombinační akcí Holého, Horáka a Zbytovského. Posledně jmenovaný po půlhodině hry vyrovnal na 1:1. Do kabin však přece jen odcházeli spokojeněji hosté. Z hranice vápna nastřelil Čihák tyč, dobře postavený Krtek však přece jen dostal balon do sítě. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali v 63. minutě. Druhou branku v utkaní vstřelil z přímého kopu Zbytovský. Bystřice po vyrovnání nepolevila, pokračovala v ofenzivní hře, ale chyběla lepší koncovka. Nedáš, dostaneš se naplnilo v 72. minutě. Uprostřed hřiště chyboval domácí Horák a Pelhřimov z ojedinělé akce zásluhou Čiháka vstřelil třetí branku. Horák vše napravil o tři minuty později, když vyrovnal na konečných 3:3.
Góly: 30. a 63. Zbytovský, 75. Horák - 20. Krčil (PK), 37. Krtek, 72. Čihák. Rozhodčí: Sojka. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Bystřice: Trávníček - König, Veselý, Vícha, Mitáš - R. Sklenář (46. Hladík), Z. Sklenář, Matuška, Zbytovský - Horák, Holý. Pelhřimov: J. Moravec - Smrčka, Kocián, Krčil, Kořínek - Niederle, Fišer, Máca, Liška - Krtek, Čihák. Nejlepší hráči: Holý, Zbytovský - Krčil.

VRCHOVINA - TŘEBÍČ B 3:0
Vrchovina šla za svou čtvrtou jarní výhrou odhodlaně a po přihrávce Michala Skalníka se prosadil navrátilec do sestavy Ondřej Šustáček, který Hradeckému tvrdou střelou nedal šanci. Domácí bezradného soupeře, který přijel ve dvanácti lidech, doslova drtili. Pojistka ovšem přišla až před pauzou, kdy byl ve vápně sražen výborný Šustáček a Michal nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Ve druhé půli sice Vrchovina polevila, ale bezradní hosté se k prakticky k ničemu nedostali. Definitivní podobu dal výsledku po nacvičeném rohu hlavičkující Wolker.
Góly: 5. O. Šustáček, 41. L. Michal (PK), 76. Wolker. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 1:0. Diváci: 250. Poločas: 2:0. Vrchovina: Hlavoněk - O. Poul, Suský, L. Smetana, Škorpík - K. Skalník, L. Michal (79. Oros), Wolker, Kalich (67. Němeček) - O. Šustáček, M. Skalník (79. Mužátko). Třebíč B: Hradecký - Heres, Václavek, Venhoda, Ošmera - Kolman, Široký, Pekárek, Žák (63. Kresa) - Man, Kaňka. Nejlepší hráči: Wolker, O. Šustáček - Ošmera.

SVĚTLÁ - HERÁLEC 0:1
V prvním poločase nevyužili dobré příležitosti Rezek, Tůma i Klaus, a za to je Herálečtí potrestali v 27. minutě. Pátek předskočil Klause a jeho pokus zapadl za gólmana Březinu - 0:1. Po přestávce hráli Světelští po větru, avšak z velké převahy se nic neurodilo. Rezek nastřelil v 60. minutě jen tyč, poté Tomáš Teplan nepřekonal hostujícího gólmana Koubka ani nadvakrát.
„Chtěl jsem hosty překvapit naší sestavou. Podle mě se to povedlo, ale nedaří se nám střílet góly. Herálec měl více štěstí, takže si veze od nás tři body,“ uvedl k utkání trenér Světlé František Polák.
Gól: 27. Pátek. Rozhodčí: Peřinka. ŽK: 5:1. Diváci. 300. Poločas: 0:1. Světlá: Březina - Halama, Šmíd, P. Dvořák - Císař, Tůma, M. Dvořák, Klaus (80. Závorka) - Rezek, Pecha, Karel (46. T. Teplan). Herálec: Koubek - Paclík, Ganobjak, Kuchta, J. Stojan - Hrala, Král, Mašek, Pátek (90. L. Vašák) - L. Stojan (86. Komůrka), Pěnička (89. P. Vašák). Nejlepší hráči: Rezek, M. Dvořák - Mašek.

V. BÍTEŠ – JAROMĚŘICE N. R. 3:2
Domácí zkraje zápasu šance ovšem neproměnili a Jaroměřice z rychlých brejků tvrdě trestaly. V prvním případě neodhadli dlouhý nákop domácí stopeři a Šula musel faulovat ve vápně. Nařízenou penaltu proměnil Pokorný. Poté následoval další brejk, Klusákovi utekl Paul a bylo to o dvě branky. Jiskřičku naděje pro Bíteš vykřesal před pauzou po závaru z rohového kopu tvrdou střelou Horký.
Druhou půli hráli domácí po větru, Jaroměřice v ofenzivě odpadly. Vyrovnat se podařilo po krásném uvolnění Pokornému. Rozhodující úder znamenající obrat obstaral dlouhán Pohl, který hlavou vystřelil Velké Bíteši veledůležité tři body.
Góly: 42. Horký, 71. Pokorný, 80. Pohl – 23. Pokorný (PK), 32. Paul. Rozhodčí: Bína. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 1:2. V. Bíteš: Šula – Vyskočil, Horký, Klusák (46. Lesovský), Pohl – Antoš (88. Láznička), Němec, Buchta, T. Pelán – Škorpík, Pokorný (89. Kopáček). Jaroměřice n. R.: Kantor – Pokorný, Brabec, Z. Karásek (46. Šlapal), Paul – Dusík, Vybíral, M. Karásek (80. Hanák), Hutař – Kalay, Musil. Nejlepší hráči: Pohl, Buchta – Kantor.

16. Nová Ves 20 4 3 13 18:48 15

Příští kolo: Jaroměřice n. R. – Polná, Třebíč B - Velká Bíteš, Nová Ves – Vrchovina, Herálec HB – Jemnicko, Pelhřimov - Světlá n. S., Humpolec - Bystřice n. S., Havlíčkův Brod - M. Budějovice, Okříšky – Hartvíkovice.