VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ PIHÁVEK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Střetů aut se zvěří přibývá, snad pomohou ohradníky

Pelhřimovsko – Vysoká zvěř si umí dokonale vybrat ten nejnevhodnější čas i místo pro přechod vozovky. To ví kdejaký zkušený řidič.

Školní rok začíná, v papírnictvích stoupají tržby

Pelhřimovsko – Konec prázdnin se nezadržitelně blíží a už za pět dní se začnou stránky školních třídnic plnit prvními záznamy.

Zemědělci: Tohle není žádná legrace, teď už jde do tuhého

Pelhřimovsko – Zemědělci u Puklic na Jihlavsku, stejně tak jako na mnoha místech v České republice, v minulém týdnu pokropili pole tisíci hektolitry mléka.

Ve výlohách visely letáky Občanského fóra

Pelhřimov - Pelhřimovské muzeum Vysočiny připravuje k dvacátému výročí sametové revoluce výstavu, která připomene, jak lidé toto období na Pelhřimovsku prožívali.

Hrozí vybíjení stád dojnic

Pelhřimov - Hektolitry mléka zbarvily pole na Jihlavsku. Jde o varování, nebo krok zoufalství? Zemědělci na Pelhřimovsku s aktem svých kolegů přinejmenším souhlasí.

Staré pověsti z měst a obcí neupadnou v zapomnění

Pelhřimovsko - Pelhřimovské muzeum Vysočiny chystá už třetí vydání úspěšné publikace Pověsti z Pelhřimovska.

Regulérní přechod pro chodce: sci-fi i pro dospěláky

Obrataň - Jak se pozná přechod pro chodce? Na to jsme se ptali žáků pelhřimovských základních škol. „To jsou bílé pruhy přes silnici,“ odpověděla, stejně tak jako její vrstevníci, sedmiletá Lada Rousková z Pelhřimova.

Písemné prameny ke smírčím kamenům téměř neexistují

Pelhřimovsko - Vypovídají o nešťastných událostech, vraždách nebo smrtelných neštěstích. Smírčí kameny, drobné relikty, které dnes stojí opuštěné v krajině.

Nájemné v Balkově mlýně neodpovídá kvalitě bydlení

Pelhřimov - Celkem devět garsoniér a jeden větší byt o rozměrech sto metrů čtverečních vzniklo v bývalé budově Balkova mlýna po renovaci, kterou město na nemovitosti provedlo zhruba před deseti lety.

Postřelený lovec zemřel, policisté případ přehodnocují

Drahoňov - Osmasedmdesátiletý muž, kterého před dvěma týdny postřelil jeho o šestnáct let mladší kolega, zemřel v nemocnici.

Radnice budou muset přijmout úsporná opatření

Žirovnice - Jednu velkou neznámou teď pro většinu měst a obcí na Pelhřimovsku představuje obecní rozpočet na příští rok. Jak se bude sestavovat, to si zatím netroufají odhadnout ani ti nejpovolanější.

Sníh způsobil kolaps téměř na celém Pelhřimovsku

Pelhřimovsko /FOTO A VIDEO/ - V důsledku nečekané sněhové nadílky se včera v dopoledních hodinách utvořila několika kilometrová kolona na silnici mezi Pelhřimovem a Humpolcem.

Matka s dcerou bydlí v bufetu

Žirovnice - Kam s nimi? Otázka, jež zazněla minulý pátek z úst snad každého zaměstnance žirovnické radnice. Před městským úřadem totiž zastavilo několik vozidel jihlavské městské policie.

Ze-mě-art je výstava, na níž se může hodit i satelitní navigace

Žirovnice - Land art. Umění, které v šedesátých letech vzniklo v USA dorazilo i na Pelhřimovsko. Konkrétně do Žirovnice.

Praha chce zlepšit kvalitu vody v Želivce

Želiv - Vodní nádrž Želiv je hlavním zdrojem pitné vody pro Prahu. Zastupitelé hlavního města chtějí do konce tohoto roku schválit návrhy konkrétních opatření, která by měla zlepšit kvalitu povrchové vody v povodí Želivky.

Draví ptáci se uhnízdili na hřišti v Počátkách

Počátky /FOTOGALERIE/ - Na dva dny se na počáteckém fotbalovém stadionu uhnízdili draví ptáci. Ty přijel dětem z počátecké základní školy představit Miroslav Hořák ze Záchranné stanice dravců a sov v Dlouhé Brtnici.

Koupit byt se teď vyplatí. Je levnější i o šest set tisíc

Pelhřimovsko - Byty na Pelhřimovsku se prodávají výrazně levněji. Jak uvedli realitní makléři, o reality v důsledku krize a strachu o zaměstnání není zájem jako v uplynulých letech.

Kostel sv. Víta popsali vandalové ďáblovým číslem

Pelhřimov -Vzácnou kulturní památku, kostel svatého Víta v Pelhřimově, někdo vandalsky počmáral.

Kriminalisté lapili nebezpečné vymahače dluhů

Pelhřimov - Únos, vydírání, výhružky, fyzické napadání – to vše má mít za sebou trojice mužů z Pelhřimovska. Chtěla tak z některých osob vymámit zaplacení jejich údajných dluhů.

Žirovničtí školáci se budou vzdělávat také na Slovensku

Žirovnice - Základní škole v Žirovnici se podařilo probojovat do mezinárodního vzdělávacího programu Comenius. Ten je určen pro mateřské, základní a střední školy v rámci zemí Evropské unie.

Město zavedlo školní autobusy pro dojíždějící žáky

Pelhřimov - Od začátku školního roku jezdí z autobusového nádraží v Pelhřimově ke školám Na Pražské a Osvobezní školní autobus.

Na polohovací nábytek není dostatek peněz

Pelhřimovsko - Nábytek ve třídách základních škol musí odpovídat výšce žáka. Tak by se dal ve stručnosti vyložit zákon, který vešel v platnost v roce 2001.

Policisté varují: Sezona vykradačů chat je za dveřmi

Želiv - Počet vyloupených objektů oproti loňskému roku vzrostl, pachatelé se hledají obtížně

Škodovkáři vyvezli své miláčky na kemp do Želiva

Želiv - Sraz majitelů vozů značky Škoda nabídl přehlídku dnes už vzácných modelů mladoboleslavské automobilky

Dny evropského dědictví v Pelhřimově

Pelhřimov – Významná celoevropská kulturně poznávací akce se vPelhřimově projevila náporem turistů.

Promrzlého důchodce nalezli policisté až druhý den

Pacov - Na sto třicet policistů a záchranářů pátralo od středečního večera v okolí Pacova po šestašedesátiletém muži.

Výuka pod pergolou baví víc

Žirovnice /FOTOGALERIE/ - Když se chce, tak to jde. Vedení Základní školy v Žirovnici se rozhodlo zpříjemnit svým žákům pobyt ve škole.

Test Deníku: semafory na sebe nenavazují

Pelhřimov - Je pondělí po třetí hodině odpoledne. Pracoviště se pomalu vylidňují a doprava v Pelhřimově houstne. Vidina odpočinku po prvním pracovním dnu v týdnu se projevuje „tůrováním“ motorů vozidel, stojících v kolonách pelhřimovských křižovatek.

Slavná doba magnetofonových přehrávačů už je dávno pryč

Pelhřimovsko - Cívkový magnetofon, který generace dnešních čtyřicátníků zná spíše pod zlidovělým názvem „kotoučák,“ má svojí éru dávno za sebou.

Sdružení Hobbíci se připravuje na cyklistický závod Rynárecká Bejkovna

Rynárec - Celý sobotní den bude v Rynárci ve znamení tradičního cyklistického závodu Rynárecká Bejkovna. Sdružení cyklistů Hobbíci oblíbený závod letos připravují už po třetí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení