VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ JÍRA

Jiří Jíra / Jihlavský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Trafostanice rozkvetla podle návrhů humpoleckých školáků

Humpolec – Trafostanice Stromovka v humpolecké ulici Na Rybníčku rozkvetla. V polovině května si v rámci výtvarné výuku vzali nepříliš vzhlednou a vysloveně účelovou stavbu do parády žáci z místní Základní školy Hálkova a její fasádu přeměnili na kvetoucí louku.

OBRAZEM: Centrum Pelhřimova patřilo Běhu pro úsměv

Pelhřimov – Od sobotního rána patřilo pelhřimovské Masarykovo náměstí sportovcům nejrůznějšího věku i výkonnosti. Běh pro úsměv, který se zde konal už počtvrté, byl tradičně určen prakticky pro všechny, kteří se chtějí hýbat.

Zkrášlování dominanty začínalo na laně

Pelhřimov – Muži na lanech, kteří byli v minulých dnech vidění na věži pelhřimovského kostela svatého Bartoloměje, obstarali hlavní práce při generální opravě omítek a nátěrů této dominanty města.

Běh pro úsměv je tady, náměstí zaplní i roční „běžci“

Pelhřimov – Od sobotního rána budou už počtvrté plnit pelhřimovské Masarykovo náměstí sportovci nejrůznějšího věku i výkonnosti. Běh pro úsměv je tradičně určen prakticky pro všechny, kteří se chtějí hýbat.

Školní dechový orchestr na vrcholu soutěže

Letovice, Humpolec – Soutěžní vystoupení na ústředním kole přehlídky školních dechových orchestrů čeká v pátek odpoledne Dechový orchestr mladých, který působí na Základní umělecké škole Gustava Mahlera v Humpolci.

Nebezpečný hmyz zaměstnal hasiče hned třikrát

Starý Pelhřimov – Vosy a sršni se zvyšující se venkovní teplotou ožívají. Potvrzují to hned tři výjezdy hasičů z pondělního odpoledne, kdy bylo úkolem jednotek odstranit zmíněný nebezpečný hmyz.

Řidiči přitíží čerstvý zákaz i amfetamin

Pelhřimov – Až dva roky za mřížemi hrozí třiatřicetiletému muži ze Vsetínska poté, co ho policisté v úterý kolem třetí hodiny ranní objevili ve Starém Pelhřimově při řízení osobního vozu Ford.

Rodiče doporučují rekordy i další místa

Pelhřimov – Certifikát „Ověřeno rodiči" získalo pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit, a to za služby, které nabízí v areálu expozice Zlaté české ručičky.

Běh pro úsměv láká i na odměny

Pelhřimov - Přípravy na sobotní čtvrtý ročník pelhřimovského Běhu pro úsměv, který je určen opravdu pro všechny věkové kategorie, vrcholí.

Boj mezi studánkami trval až do půlnoci, rozdíl byl jen 25 hlasů

Mladé Bříště, Suchá – Studánkou Vysočiny roku 2017 je studánka u rybníka Zimostráz u Suché u Jihlavy. Rozhodlo o tom 561 hlasů v internetovém hlasování, které na podporu vítězky přišly do půlnoci z pondělí 22. na úterý 23. května.

Ranní nehoda si vyžádala zranění

Ondřejov – Zranění, které skončilo převozem do nemocnice, si vyžádala dopravní nehoda, k níž došlo v pondělí krátce před šestou hodinou ranní u Ondřejova na Pelhřimovsku.

O titul nejstarší obyvatelky Vysočiny se hlásí dvě ženy, jimž je shodně 104 let

Vysočina – Po únorovém úmrtí Marie Matouškové z Cetoraze na Pelhřimovsku, která loni 16. října slavila 108. narozeniny, se o titul nejstarší obyvatelky Vysočiny „hlásí" dvě ženy, kterým je 104 let. Vyplývá to z aktuálně zveřejněné statistiky České správy sociálního zabezpečení, která přehled stoletých a starších důchodců vede.

Žehnání varhan odstartuje sérii koncertů v kostele

Želiv – Žehnáním nových varhan v neděli 11. června začne letošní kulturní léto v klášterním kostele Narození Panny Marie v Želivě. Informoval o tom želivský varhaník a spoluorganizátor programu Petr Žák.

O řidiči s marihuanou rozhodnou znalci

Žirovnice – Pod vlivem marihuany řídil jedenatřicetiletý muž z Jindřichohradecka, když jeho vůz Toyota v úterý kolem desáté hodiny večerní zastavovali policisté z Kamenice nad Lipou v Hradecké ulici v Žirovnici.

Loňský velký požár v Horní Cerekvi byl založen úmyslně

Horní Cerekev – Požár, který loni o prvním listopadovém víkendu zničil skladovací halu soukromé firmy v Horní Cerekvi, byl založen úmyslně.

Marná dechová zkouška a cesta na záchytku

Humpolec – Silně opilá žena nacházející se za objektem České pošty na Havlíčkově náměstí v Humpolci zaměstnala minulý pátek humpolecké policisty.

Nejlepší byla medovina, která se rodí v Zahrádce u Tomíků

Lukavec, Brno – Nejlepší medovina se rodí v Zahrádce u Tomíků v Lukavci a stojí za ní Roman Macholda. Vyplývá to z výsledků soutěže tradičních medovin, která se v závěru minulého týdne uskutečnila v Brně.

Celostátně hledaný muž putoval za mříže

Humpolec – Do věznice za asistence policie putoval šedesátiletý muž z Pelhřimovska, po němž bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

Střízlivý řidič byl pod vlivem amfetaminu

Pelhřimov – Pod vlivem amfetaminu usedl za volant osobního vozu Škoda třicetiletý muž z Pelhřimovska. Jeho jízda skončila v neděli 14. května kolem půl druhé odpoledne v pelhřimovské Nádražní ulici, kde ho kontrolovali policisté.

Tři řidiči byli pod drogami, čtvrtý pak před jízdou pil

Pelhřimov – Případů řidičů, kteří sedají za volant pod vlivem drog, přibývá. Výmluvně situaci na Pelhřimovsku dokresluje minulý víkend, kdy policisté přistihli hned tři takové hříšníky.

S Bernardem se píše lépe než s většinou jiných českých piv

Humpolec – V tradiční novinářské anketě Naše pivo 2017 skončila na druhém místě značka Bernard, která patří k Rodinnému pivovaru Bernard Humpolec.

OBRAZEM: Angličtinu učí podle nových metod a trendů

Pelhřimov – Metoda výuky napříč předměty v anglickém jazyce se stále více zabydluje v Základní škole Osvobození Pelhřimov.

Den vítězství začínal čtyři minuty před půl šestou

Křemešník - Vyhlížením východu Slunce mohli přivítat letošní Den vítězství také návštěvníci rozhledny Pípalka na Křemešníku.

Policisté pátrají po zloději kola

Pacov – Škodu za přibližně devět tisíc korun způsobil neznámý zloděj, který ze sklepní kóje v domě na Sídlišti Míru v Pacově odcizil jízdní kolo.

Senior od řadové garáže putoval na záchytku

Humpolec – Pití alkoholu zkazilo páteční večer třiasedmdesátiletému muži, jehož policisté před dvacátou hodinou nalezli ležícího před řadovou garáží na ulici Na Závodí v Humpolci.

Nejdůležitější je, že si zablbneme a zapomeneme na povinnosti

Rovná – Náročná trať obklopená početnými diváky, pozoruhodné výkony jezdců na neméně pozoruhodných strojích i spokojenost s pohodovou zábavou. Právě tato slova platí pro sobotní devátý ročník Rovenské traktoriády.

K nehodám museli hasiči i záchranka

Pelhřimov – U dvou dopravních nehod se zraněním, k nimž došlo v pátek dopoledne na Pelhřimovsku, asistovali profesionální hasiči.

Opilec se po hodině vrátil, a tak putoval na záchytku

Žirovnice – Na záchytce nocoval muž, který minulou neděli nad ránem opakovaně zaměstnával policisty v Žirovnici.

Za vytěžení lesa a krádež dřeva hrozí pachateli až pět let

Leskovice – Škodu za zhruba sto třicet tisíc korun způsobil neznámý pachatel, který neoprávněně vytěžil vzrostlé stromy v lese v katastrálním území Leskovic a poté dřevo odvezl.

Vesnice roku 2017 startuje, letos soutěží čtrnáct obcí z Vysočiny

Praha, Jihlava – Čtrnáct obcí z Vysočiny chce letos titul Vesnice roku. Největší zájem v letošním třiadvacátém ročníku tradiční soutěže projevily vesnice z Havlíčkobrodska, kterých se hlásí pět. Naopak jediného zástupce bude mít Jihlavsko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies