VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DENISA ŠIMANOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nové studium: Senioři v knihovně začnou italským uměním

Pelhřimov – Senioři, kteří mají zájem se dozvědět něco nového, mohou nově studovat i v Městské knihovně v Pelhřimově.

Kamenický pivovar otevře své brány na Den vzniku Československa

Kamenice nad Lipou - Pivovar Kamenice nad Lipou, který po sedmdesáti letech navazuje na svou tradici, finišuje s rekonstrukcí. Už brzy nabídne nejen kamenickým milovníkům zlatavého moku své pivo i z velkého pivovaru.

V Kamenici už cenu vody stanovili

Pelhřimovsko – Jasno o tom, kolik lidé zaplatí za vodné a stočné od nového roku, už mají v Kamenici nad Lipou. Bude to o 1,38 koruny víc než dosud.

Za rok už by si mohly rynárecké děti hrát v novém

Rynárec - Nejmenším obyvatelům Rynárce na Pelhřimovsku se blýská na lepší časy. Po několika letech vyjednávání a čekání na dotaci už totiž konečně v obci dělníci staví tamním dětem novou mateřskou školu.

Kamenické íčko navštěvují turisté nejraději

Kamenice nad Lipou – Anketa ukázala, že nejlepší informační centra z Kraje Vysočina jsou na Pelhřimovsku. Jako své nejoblíbenější informační centrum z Vysočiny zvolili lidé Informační středisko v Kamenici nad Lipou.

Zanedlouho bude v Kamenici jasné, kde lidé nesmí pít alkohol

Kamenice nad Lipou – Zástupci města Kamenice nad Lipou museli upřesnit a specifikovat veřejně přístupná místa, na kterých obecně závazná vyhláška města zakazuje lidem konzumaci alkoholických nápojů.

Koupaliště Žabák bilancuje

Humpolec – Letošní sezonu na koupališti Žabák v Humpolci, která skončila včera, hodnotí zástupce provozovatele humpoleckých sportovišť Jiří Hynek jako velmi zdařilou.

Volný čas není nuda pomůže dětem na Vysočině s výběrem

Vysočina – Kromě toho, že děti spolu se svými rodiči teď řeší, co všechno musí mít do školy, co musí zaplatit a zařídit, tak školáci v těchto dnech ještě přemýšlí nad tím, jaké volnočasové aktivitě se budou v letošním školním roce věnovat.

OBRAZEM: Želivský klášter představuje rodáka z Libkovy Vody

Libkova Voda, Želiv – Malíře, grafika, básníka a pedagoga Františka Pořického, rodáka Libkovy Vody si v těchto dnech mohou připomenout návštěvníci kláštera v Želivě.

Do nové ordinace v úterý mířily davy z Černovic i okolních vesnic

Černovice – V úterý odpoledne měli nejen obyvatelé Černovic možnost se oficiálně seznámit se svou budoucí praktickou lékařkou a s vylepšeným prostorem, který budou moci od 1. září navštěvovat.

Operní pěvci Dvorský a Pustina vstoupili do rekordmanského světa

Pelhřimov /FOTOGALERIE/ – Divadlo Lubomíra Lipského v Pelhřimově se včera dopoledne stalo místem, kde se Mezinárodní pěvecká soutěž Jakuba Pustiny, jejíž část se uskuteční i v Pelhřimově, oficiálně zaregistrovala do České databanky rekordů. Soutěž známého barytonisty se zapsala do rekordmanského světa jako světový unikát. Jedná se totiž o soutěž s největší mezinárodní účastní.

OBRAZEM: Pelhřimovskou ulici zdobí piano

Pelhřimov - Pelhřimovští a ostatní návštěvníci města mají v těchto dnech možnost se hudebně realizovat přímo na ulici. Tamní spolek Hodina H totiž umístil v blízkosti pelhřimovského Masarykova náměstí funkční piano. To je teď milovníkům hudby k dispozici konkrétně před Boutiquem Piccolo.

Komunikace mezi Ruskem a Českem díky zatoulanému dopisu pokračuje

Pelhřimov – Příběh o dopisu s nejdelší dobou doručení, který se ve čtvrtek 3. srpna zapsal do České knihy rekordů, pokračuje.

Návštěvníci špýcharu obdivují naivní obrazy

Žirovnice – Návštěvníky zámku v Žirovnici okouzluje v těchto dnech svým uměním Alexandra Dětinská. Ta v zámeckém špýcharu vystavuje své obrazy od začátku července. Na výstavě naivních obrazů mohou zájemci až do konce října vidět krásné poetické obrazy plné života.

Letos máme na Zlaté podkově velkou účast čtyřspřeží, což je úžasné

Humpolec – Kolbiště Dusilov v Humpolci i v sobotu obsadí milovníci koní a talentovaní jezdci se svými čtyřnohými parťáky. V pátek tam totiž odstartoval další ročník finále Zlatá podkova. O jejím zákulisí se rozpovídal Jan Mácha, ředitel Školního statku Humpolec.

Zchátralá sokolovna už patří Černovicím. Teď se řeší, co s ní

Černovice – Budova Sokolovny v Černovicích má nového majitele. Zhruba od začátku srpna je jejím právoplatným majitelem město Černovice. Jeho radnice teď plánuje, jak získaný objekt efektivně využít a jak jej tedy i zrekonstruovat.

Nejvíce padaly stromy v okolí Kamenice nad Lipou

Kamenicko – Kroky milovníků přírody, procházek a především houbaření by v těchto dnech neměly směřovat do lesů. Silný vítr, který zasáhl nejen Pelhřimovsko v noci z pátku na sobotu, totiž v lesích u Kamenice nad Lipou nalomil nebo zlomil tisíce stromů.

Kameničtí musí od středy počítat s komplikacemi

Kamenice nad Lipou – Od středy 23. srpna bude zhruba na dva měsíce pro řidiče i chodce uzavřena ulice Komenského v Kamenici nad Lipou. Dělníci tam totiž až do 6. října budou opravovat povrch komunikace, chodníků a inženýrské sítě.

Slaměné ovečky a včelí medvídky obdivují návštěvníci Horní Vsi

Horní Ves - Horní ves na Pelhřimovsku zdobí včelí medvídci a tři ovečky z balíků slámy. S takovou výzdobou, kterou v obci každoročně obměňují, přišla tamní zemědělská společnost Klas Horní ves.

Nový ředitel: Divadelní prostředí znám, takže vím, do čeho jdu

Počátky – V Kulturních zařízeních města (KZM) Počátky se vystřídalo vedení. Od srpna má tak mimo jiné počátecké volnočasové aktivity na starost Vítězslav Větrovec z jihočeské Velké Lhoty.

Malí pasažéři dostali od policistů dopravní kvíz

Horní Cerekev - Děti, které včera dopoledne cestovaly přes Horní Cerekev, se mohly stát součástí preventivního programu dopravně bezpečnostní akce. Krajští policisté si totiž pro všechny malé pasažéry připravili na letošní rok novinku, a to projekt Komunikace s dětmi.

Už i z Černovic lidé odjíždějí s nabitými elektromobily

Černovice – Majitelům elektromobilů a elektrokol se rozšířily možnosti. Město Černovice je totiž dalším místem, které disponuje dobíjecím stojanem na tyto dopravní prostředky.

V Mladých Bříštích startuje nový multikulturní festival

Mladé Bříště – Farní dvůr v Mladých Bříštích ožije zcela novým festivalem. Už tuto sobotu se tam uskuteční nultý ročník multikulturního a multižánrového festivalu Něco ve dvoře. Jedná se však o akci, která navazuje na již uskutečněné a v posledních letech ne příliš navštěvované festivaly, které nesly název Jazz ve dvoře a později Festival ve dvoře.

Druhý Design piknik sklidil v Počátkách úspěch

Počátky – Areál autobusového nádraží v Počátkách se stal místem, kde si lidé mohli během uplynulé soboty užívat dobré jídlo, hudbu a krásné věci dohromady. Uskutečnil se tam totiž druhý ročník netradičního Open Air festivalu Design piknik.

Nejen černovičtí se opět sešli na tržišti

Černovice - V Černovicích se na jednom místě sešli lidé nejrůznějších dovedností a schopností. Prostranství černovického tržiště tak obsadili lidoví trhovci, mažoretky, šermíři, kejklíři a mimo jiné také sportovní dřevorubci. V sobotu se tam totiž konala již tradiční akce Černovicko se baví.

Muž zabránil střetu, ale sám narazil do plotu

Johanka – Nárazem do plotu skončila dopravní nehoda nákladního automobilu, při níž byla způsobena škoda převyšující částku sto tisíc korun. K nehodě došlo v pátek 11. srpna krátce po deváté hodině ranní v místě křižovatky I. a III. třídy u obce Johanka.

V sobotu se běžně nepřístupný prostor stane dějištěm festivalu

Počátky – Festival, který se raduje z designu, jídla a hudby, vypukne v Počátkách už v sobotu.

Slaměná parta v Olešné se rozrostla

Olešná - Známá němá dvojice z Olešné, která svými slaměnými těly zdobí prostor v těsné blízkosti tamní silnice, se rozrostla o další přírůstky.

Řidiči zřejmě doplatili na hříchy sobotní noci

Bohdalín, Chválkov – Pod vlivem alkoholu neváhali o víkendu usednout za volant hned dva řidiči na Kamenicku. První případ řešili policisté v neděli 6. srpna kolem půl deváté ráno na silnici druhé třídy nedaleko obce Bohdalín.

Náhodná kontrola na Hračkobraní odhalila u prodejců neoznačené hračky

Kamenice nad Lipou - Letošní červencový festival hraček z přírodního materiálu v Kamenici nad Lipou se neobešel bez pokut. Inspektoři z České obchodní inspekce (ČOI) Jihočeského kraje a Vysočiny totiž narazili na několik hraček, u kterých objevili určité nedostatky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení