VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DENISA ŠIMANOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dva nové vrty zajistí vsím vodu

Pelhřimovsko – Hned na dvou místech v okolí obce Kámen by v blízké budoucnosti měly vzniknout vrty jako posilové zdroje pitné vody. Konkrétně jde o Nízkou Lhotu, místní část Kamene, a místní část Obrataně – Vintířov. Nový vrt tam připravuje a má na starosti sdružení obcí Provozování společného vodovodu (PSV) Kámen, Věžná, Brná a Eš. Pitnou vodu z nových vrtů by tak mohly čerpat všechny tyto obce.

Nehoda u Vlásenice skončila vyhaslým životem

Vlásenice – Vyhaslým životem skončila jízda řidiče, který v pondělí 24. července odpoledne havaroval v katastru obce Vlásenice.

Nová silnice by se řidičům měla otevřít v srpnu

Pelhřimovsko - Práce na stavbě nové silnice I/34 Božejov, Ondřejov, Pelhřimov stále pokračují a už se pomalu blíží ke zdárnému konci. Dělníci v těchto dnech například umisťují podél komunikace svodidla.

Obchvat Sedliště nevznikne, jeho průtah se ale opraví

Sedliště – Na modernizaci hlavního silničního tahu z Pelhřimova do Jihlavy, která stále pokračuje, naváže v blízké době oprava průtahu Sedliště.

Pod opraveným památníkem zanechají vzkaz

Bohdalín – Obyvatelé Bohdalína jsou momentálně bez památníku obětem první světové války. Ten totiž odvezli odborníkům na opravu. Konkrétně na jeho vylepšení bude pracovat jindřichohradecká firma Kamenosochařství Jiří Topič.

Je sucho. A lidé vodou plýtvají

Vysočina – Aktuální situace hladin sledovaných toků a řek na Vysočině není příliš příznivá. Českou republiku totiž stále sužuje sucho. „To zasahuje prakticky celé území Povodí Moravy a Dyje. Většina toků aktuálně hlásí podnormální stav vody, některé dokonce klesly pod hranici sucha,“ informoval mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Senioři z Pacova si přes léto doplní znalosti na seminářích

Pacov – Děti školou povinné sice mají prázdniny, senioři z Pacova ale v létě nezahálí. Zástupci kraje pro ně totiž připravili Letní školu seniorů Kraje Vysočina 2017. Série přednášek začíná v pátek a pokračuje až do září.

OBRAZEM: Indiánské léto v Těchobuzi zakončili bubnováním

Těchobuz – Poslední dny se v Těchobuzi nesly ve znamení indiánů. Uskutečnily se tam totiž tradiční letní slavnosti, letos na téma Indiánské léto 2017. Devatenáctý ročník těchobuzských slavností ukončili tamní malí i velcí obyvatelé, ale i ostatní příchozí, během uplynulé soboty, kdy se ponořili do indiánského bubnování.

Cyklista přehlédl závoru a následně se zranil

Kámen – Zraněním skončila dopravní nehoda pětatřicetiletého cyklisty, který v sobotu 8. července večer patnáct minut po dvacáté hodině jel na pánském jízdním kole po místní komunikaci vedoucí od bývalého letiště směrem na obec Kámen.

Ve vodní nádrži Sedlice stále plavou sinice

Sedlice – Kvalita vody ve vodní nádrži Sedlice se od minulého pondělí příliš nezměnila. Jak uvádějí pracovníci Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina na svých webových stránkách, v sedlické vodní nádrži je stále masový výskyt sinic. To krajští hygienici zjistili v rámci kontrolních odběrů vzorků, pro které si dojeli v pondělí 3. července.

OBRAZEM: Nabíječku mají i v Kámeni

Kámen - Na mapě elektrických dobíjecích stanic našla své místo i obec Kámen. Majitelé elektromobilů tak mohou své vozy nově dobíjet i v Kámeni.

Jak zacházet s penězi, učí charitní pracovníci už i studenty

Pelhřimovsko - Ještě než začaly letní prázdniny, zúčastnili se žáci základních a studenti středních škol v Pelhřimově projektu ke zvyšování finanční gramotnosti. Sérii besed v rámci zmíněného projektu završili počátkem června pracovníci Oblastní charity Pelhřimov, kteří projekt zorganizovali.

Muzicírování U stromečku vplouvá do čtvrtého ročníku

Pelhřimov – V pátek večer se na Masarykově náměstí v Pelhřimově sejdou příznivci a vyznavači poslechu dobré muziky pod širým nebem. Úderem dvacáté hodiny večerní tam totiž odstartuje další letní šňůra koncertů U stromečku.

Opravu fresky ve Vyklanticích zafinancují formou donátorství

Vyklantice – Historická freska Posledního soudu v kostele svatého Jana Nepomuckého ve Vyklanticích se dočká opravy. K tomu, aby freska mohla na stropě ve zmíněném kostele opět zářit, je ale zapotřebí dostatek financí.

V Rovné si dají dostaveníčko jezdci s koňmi

Velká Rovná – Milovníci koní se už potřetí sejdou tuto sobotu ve Velké Rovné. Stáj Horticon a Český svaz ochránců přírody Pacov tam totiž pořádá akci Rovenský čtyřlístek, která odstartuje v deset hodin dopoledne.

Pacovské spolky využívají nové zázemí

Pacov – Spolky, které sídlí a fungují v Pacově a okolí, mohou nově využívat opravených prostor. Na přelomu května a června totiž v Pacově kompletně zmodernizovali tří spolkové klubovny, které sídlí v tamním zámeckém areálu. Konkrétně se jedná o klubovny v severní části areálu.

Víkendu bude v Počátkách patřit akčním stromolezcům

Počátky – V parku vedle autobusového nádraží v Počátkách se tento víkend opět po roce sejdou milovníci stromů, výšek a adrenalinu. V Komenského sadech se totiž uskuteční druhý ročník stromolezeckých závodů.

Po škole se budou moci středoškoláci protáhnout na józe

Pelhřimov, Humpolec – V Domě dětí a mládeže (DDM) v Pelhřimově myslí na formu trávení volného času také u starších dětí. Tamní pracovníci totiž středoškolákům a starším dětem letos nově nabízejí možnost přihlásit se do kroužku jógy.

V Pelhřimově cvrnkali kuličky děti i dospělí

Pelhřimov - V úterý odpoledne si na pelhřimovském dopravním hřišti změřili své síly všichni, kteří mají rádi kulaté předměty. Konala se tam totiž Kuličkiáda a jiné kulaté soutěže, kterou pořádal tamní Dům dětí a mládeže.

Vikáře čeká dlouhá cesta

Pelhřimov – Vikariát v Pelhřimově opět po necelém roce zažívá rošádu s vikáři. Vítězslav Holý, který do čela pelhřimovského vikariátu nastoupil v létě loňského roku, se totiž k 1. květnu své funkce vzdal.O uvolnění z funkce pelhřimovského vikáře požádal sám Vítězslav Holý.

Hudebníci z kamenického orchestru ZUŠ Band získali zlato

Kamenice nad Lipou – ZUŠ Band Kamenice nad Lipou je jedním z nejlepších orchestrů v celé České republice. Hudebníci z kamenického orchestru totiž uspěli na ústředním kole soutěžní přehlídky školních jazzových a tanečních souborů.

Víkend otevřených zahrad nabídne poezii, hudbu i procházku historií

Pelhřimovsko – Celkem šest míst na Pelhřimovsku se chystá připojit k celoevropské akci s názvem Víkend otevřených zahrad. Někdo jako nováček, jiní jako tradiční účastníci. Zájemce navíc čekají doprovodní programy, během kterých mimo jiné mohou zažít hudební vystoupení v terapeutické zahradě, čtení pod Havlíčkovým dubem v zámeckém parku nebo vzpomínky na minulost v muzejní zahradě.

OBRAZEM: Tomáš Klus si náměstí podmanil svou sobě vlastní improvizací

Pelhřimov – V pátek odpoledne odstartoval sedmadvacátý ročník multikulturního festivalu rekordů a kuriozit Pelhřimov – město rekordů. A jak jinak, než rekordem. O ten se postaral zpěvák Tomáš Klus společně s pelhřimovskými žáky a studenty.

Nabízeli falešný lesní med s tvrzením, že je z Vysočiny

Praha, Vysočina – Prodejci nabízeli návštěvníkům farmářských trhů na dvou místech Prahy med, který vydávali za produkt z regionu Vysočiny. Státní veterinární správa (SVS) ale při svých kontrolách odhalila, že jde o falšovaný med.

Festival rekordů a kuriozit odstartuje Tomáš Klus

Pelhřimov – Masarykovo náměstí v Pelhřimově ožije v pátek a v sobotu největší akcí svého druhu v Evropě. V pátek v půl druhé odpoledne tam totiž odstartuje sedmadvacátý ročník multikulturního festivalu rekordů a kuriozit Pelhřimov – Město rekordů, na který budou mít jeho návštěvníci vstup zdarma.

Lidé v pátek okouknou běžně uzavřené prostory kostelů

Pelhřimovsko – V rámci tradiční akce Noc kostelů se v pátek otevře i sedm kostelů či modliteben na Pelhřimovsku. Již devátý ročník akce nabídne zájemcům kromě prohlídky kostelů či výstupu na věž také netradiční program.

Bohdalínští budou závodit v tom, kdo vytáhne nejvíc ryb

Bohdalín – Hůrkův rybník v Bohdalíně, neboli jak tamní obyvatelé říkají dolňák, obsadí ze všech stran vášniví rybáři. Tuto sobotu se tam totiž uskuteční tradiční rybářské závody.

V Kamenici se sejdou Tři králové. Akorát bez čepic a plášťů

Kamenice nad Lipou – Tříkrálová setkání nejsou pouze lednovou záležitostí, kdy malí i velcí dobrovolníci koledují v domácnostech nejen na Pelhřimovsku. Farní charita v Kamenici nad Lipou je toho důkazem. Tamní pracovníci totiž pro všechny krále, vedoucí a ostatní dobrovolníky, kteří v posledních letech při tamní Tříkrálové sbírce a ostatních akcí pomáhali, připravili společné setkání.

Na dveře v Kamenici už zřejmě prodejci nezaklepou

Kamenice nad Lipou – Podomní prodejci budou mít v blízké budoucnosti nejspíš se svými praktikami utrum i v Kamenici nad Lipou. Tamní zastupitelé totiž zvažují podobní prodej ve městě a jeho místních částech zakázat.

V Kališti se sešli folkoví nadšenci

Kaliště - Údolí u bývalé kovárny Na Bělici v Kališti opět ožilo tradiční folkovou akcí. V pátek a sobotu se tam totiž uskutečnil třetí ročník Letního folkového festivalu Folkaliště. Hudbě v Kališti patřilo i sobotní dopoledne, které hned v deset hodin zahájilo dívčí seskupení The Addams Sisters.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení