VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DENISA ŠIMANOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Přírodu děti poznávaly i za deště

Pacov - Den Země oslavili v sobotu i malí a velcí z Pacova. Návštěvníci tamní zámecké zahrady tak během deštivého odpoledne mohli například střílet z luku, prověřit své znalosti v přírodovědném kvízu, dozvědět se něco zajímavého o včelách nebo divokých zvířatech, která žijí v naší krajině.

Do Velké Chyšky přijedou také hudebníci z Holandska

Velká Chyška – Holandští hudebníci vystoupí v sobotu ve Velké Chyšce. Flétnové kvarteto Beau4, jehož členkou je také pelhřimovská rodačka Lucie van Eeden-Novotná, zavítá do kostela svatého Jana Křtitele ve Velké Chyšce v rámci svého turné.

Novou vyhlídku Černovičtí využijí k uceleným okruhům

Černovice – Nedaleko Černovic vybudovala parta tamních nadšenců další vyhlídku. Vyhlídka pod Vrchy, jež leží zhruba dva kilometry od Černovic ve směru na Vintířov pod kopcem Vrchy, je tak druhou vyhlídkou, která zdobí krajinu Černovicka.

Most nad dálnicí u Koberovic zmizel přes noc

Hořice, Koberovice – Bagry, těžká technika a demoliční stroje nahradily na čtrnáct hodin auta, která běžně plní dálnici D1. Během uplynulé noci ze soboty na neděli totiž stavaři zbourali nevyhovující dálniční nadjezd v úseku Hořice – Koberovice.

Lovci draků se dnes sejdou na náměstí v Kamenici

Kamenice nad Lipou – Malí i velcí, kteří dnes odpoledne zavítají na náměstí v Kamenici nad Lipou, dostanou možnost vyzkoušet si úkoly a aktivity, které jsou denním chlebem nejednoho skauta.

Pacovští se zaposlouchají do příběhu Hájíčkovy knihy

Pacov – Pacovští, ale i ostatní knihomolové se mohou těšit na další z večerů autorského čtení, které se uskuteční v knihkupectví v Pacově. Tentokrát se bude jednat o setkání se spisovatelem Jiřím Hájíčkem.

Oltář do kostela vrátí v září. Opravit by ale chtěli i zvony

Rovná – Dobrovolníci z Rovné u Hořepníku se pustili do prací, které pomohou zachránit tamní kostel svatého Martina. „V presbytáři kostela jsme odstranili omítky a vyčistili spáry do devadesáticentimetrové výšky, abychom vysušili zdi. Také jsme svedli okapovou vodu ven přes hřbitov," řekla Petra Kuželová, jedna z iniciátorek oprav rovenského kostela a zastupitelka Rovné.

Vlaseničtí trampové oslaví padesát let festivalu Porta

Lhota-Vlasenice – V sále kulturního domu ve Lhotě-Vlasenici u Kamenice nad Lipou se letos opět sejdou příznivci folkové, country, bluegrass, trampské či irské muziky.

Výrobky humpoleckých seniorů měly úspěch

Humpolec – Klub humpoleckého kina letos již podvacáté ožil kreativními nápady. V březnu se tam totiž uskutečnila výstava prací čtyřiatřiceti humpoleckých i přespolních seniorů. Výstavu pořádal výbor Svazu důchodců v Humpolci za účasti všech místních domovů důchodců i denního centra Astra Humpolec.

Dělníci se letos objeví v kostele i v zahradě

Kamenice nad Lipou – Vitrážová okna v kostele Všech svatých v Kamenici nad Lipou budou už letos zářit novotou a pestrými barvami. Díky finanční podpoře Ministerstva kultury České republiky v Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón v roce 2017 se zmíněná vitrážová okna a také část opěrné zdi v kamenické zámecké zahradě dočkají opravy.

Michael Hák, mistr přes čísla, zatím svůj rekord nepřekonal

Pelhřimov – Michael Hák, který v létě loňského roku vyjmenoval z hlavy úctyhodných 2 989 čísel za desetinnou čárkou konstanty Ludolfova čísla, a to během 14,51 minuty, se včera vrátil do Pelhřimova a svůj rekord se pokusil pokořit. Bohužel se mu to ale nepodařilo.

Oslavy kulatého výročí školy spojí v Humpolci s výstavou

Humpolec – Humpolecká Základní škola Hradská letos slaví 80 let od svého založení. Plánované oslavy kulatého výročí mimo jiné doprovodí i výstava, jejíž slavnostní zahájení se uskuteční dnes dopoledne.

Změn se v Pacově dočká nejen křižovatka u areálu Za Branou

Pacov – Zvelebení objektu sokolovny, nákup nového zásahového hasičského vozidla pro jednotku požární ochrany, zasíťování stavebních parcel v lokalitě U Unika, úprava křižovatky u školního areálu Za Branou a mimo jiné také úprava parkovacích ploch u polikliniky. Právě s takovými a ještě dalšími investičními akcemi počítá letošní rozpočet města Pacova, který tamní zastupitelé schválili na svém druhém letošním zasedání, které se uskutečnilo 6. března.

Pečení, tvoření a akční hry. Tak budou vypadat prázdniny

Pelhřimovsko – Školáci nejen na Pelhřimovsku si budou moci užít velikonoční prázdniny, kterými odstartuje celkem pětidenní volno. A jelikož jdou všichni žáci a studenti do školy v tomto týdnu naposledy právě dnes, na zítřek si především pro menší děti připravily místní organizace zajímavý prázdninový program.

Nový nejvyšší Čech už je znám, rekordmanem je basketbalista

Pelhřimov - Nalezení nového nejvyššího Čecha oznámila agentura Dobrý den Pelhřimov. Stalo se tak ve dnech, kdy si svět rekordů a kuriozit připomíná odchod 224 centimetrového Tomáše Pustiny z Rozkoše u Humpolce. Ten zemřel 10. dubna loňského roku.

V ulicích Pelhřimova se postupně objeví kontejnery

Pelhřimov – Od příštího týdne se mohou obyvatelé Pelhřimova zbavovat přebytečného velkoobjemového odpadu či odpadu, který se jim nastřádal během údržby zeleně.

Pro záchranu školy umožní dětem delší pobyt v družině

Hořepník – Na základní škole v Hořepníku zavádějí novinky, které by mohly nalákat nové prvňáčky. Škola má totiž velmi nízký počet žáků, což s sebou nese i nižší příjmy do školního rozpočtu.

Motorkáři letos vyjeli dříve a pomohou operované Nele

Pelhřimovsko - Na silnicích nejen pelhřimovského okresu se už v těchto dnech objevují vyznavači jedné stopy. Díky příznivému počasí totiž nedočkaví motorkáři zahájili novou sezonu, a to dokonce o něco dříve než v loňském roce.

Vítězná místa obsadili Pelhřimovští

Pelhřimov - Čtrnáct učňů ze sedmi střed᠆ních odborných škol z Vysočiny se včera sešlo v dílně Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště (SPŠ a SOU) Pelhřimov, aby porovnali svoje dovednosti i odborné vědomosti z truhlářského řemesla.

Kašna na náměstí už se probudila do jarních dnů

Pelhřimov – Kašna na Masarykově náměstí v Pelhřimově, které dominuje socha svatého Jakuba, patrona poutníků, se včera probudi-la ze zimního spánku.

Budoucí obchvat řidiče přibrzdí

Pelhřimov - Práce na stavbě nové silnice I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov se nyní přesunuly k místní části Pelhřimova – Myslotínu.

Putující žáby chrání i školáci

Vyskytná – Ochránci přírody a další dobrovolníci a milovníci zvířat z Pelhřimovska v těchto dnech opět po roce berou do rukou kýble s gumovými rukavicemi a pomáhají obojživelníkům v úspěšném přesunu přes silnice.

Téměř opravenou pacovskou ulici už testují první chodci

Pacov – Karmelitánská ulice v Pacově, na jejíž opravě začali dělníci pracovat 12. října loňského roku, se postupně otevírá chodcům i řidičům.

Do společného sběru odpadu se nadšenci zapojí i letos

Pelhřimovsko – Spolky, organizace, děti ze škol či lidé z obcí a měst na Pelhřimovsku se v následujícím měsíci zapojí hned do několika osvětových akcí, v rámci kterých opět vyčistí a zkrášlí prostředí ve svém okolí.

Obchvat jim sebere zákazníky

Ústrašín, Ondřejov – Hostinec U Ondřeje v Ondřejově, pekařství Ladislav Zeman v Ústrašíně a tamní stánek se zmrzlinou po dokončení obchvatu Ústrašína, Ondřejova a Myslotína nejspíš zaniknou.

Pelhřimovští zbavují stromy větví

Pelhřimov - Pracovníci Technických služeb Pelhřimova se v těchto dnech pustili do ořezávání stromů.

Pacovský dům pojme víc klientů

Pacov – Dům sociálních služeb v Pacově zahájil práce na navýšení své kapacity.

Srdíčkové dny zahájili včera také pelhřimovští studenti

Pelhřimov – V ulicích Pel᠆hřimova mohli chodci včera potkat studenty prodávající různobarevné propisky nebo plastová srdíčka.

Festival Jeden svět nabídne i pohled do života youtuberů

Pelhřimov – Tento týden je Pelhřimov zastávkou pátého ročníku putovního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

Nejen děti se o víkendu vyřádily

Žirovnice - Od pátku do neděle si v Žirovnici přichystali už třináctý ročník akce s názvem víkend v pohybu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies